Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

AK Parti Şanlıurfa adayı Zeynel Abidin Beyazgül'ün eşi Betül Beyazgül kimdir?

Mavi Kadın>Biyografi>AK Parti Şanlıurfa adayı Zeynel Abidin Beyazgül'ün eşi Betül Beyazgül kimdir?

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde yarışan isimlerin eşleri merak konusu oldu. Bunlardan biri de AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül'ün eşi Betül Beyazgül. Siyasi organizasyon ve projelerde faal olarak yer alan Betül Beyazgül dikkat çekin bir isim...

AK Parti Şanlıurfa adayı Zeynel Abidin Beyazgül'ün eşi Betül Beyazgül kimdir?

31 Mart yerel seçimlerinde herkesin dikkat kesileceği illerden biri AK Parti'den ayrılıp Yeniden Refah Partisi'ne geçen Mehmet Kasım Gülpınar'ın dengeleri değiştirdiği Şanlıurfa'da olacak. AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Zeynel Abidin Beyaztürk de yarışın diğer favorisi. Eşi Betül Beyaztürk de seçim sürecinde seçmenler tarafından merak edildi. Peki Betül Beyaztürk kimdir, nereli, kaç yaşında? İşe biyografisi: 

BETÜL BEYAZGÜL KİMDİR, NE İŞ YAPIYOR?

Bbetül Beyazgül, 31 Mart 1014 yerel seçimlerinde AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül'ün eşidir. Kendisi sık sık eşinin düzenlediği davetlerde, organizasyonlarda ve etkinliklerde Zeynel Abidin beyazgül ile birlikte katılım sağlamaktadır. Bunun haricinde AK Parti kadın kollarının düzenlediği etkinlik ya da projelerde de faal olarak yer almaktadır. Örneğin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında engellilere yönelik eğitim uygulamalarına katıldı. Yaşlılar haftasında yaşlı insanları ziyaret etti .

AK Parti Şanlıurfa adayı Zeynel Abidin Beyazgül'ün eşi Betül Beyazgül kimdir?

BETÜL BEYAZGÜL'ÜN KULLANDIĞI SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Betül Beyazgül'ün kullandığı sosyal meday hesabı bulunmamaktadır. Fakat kendisine dair paylaşımlar Ak Parti Kadın Kolları'nın Instagram ve X hesabında bulunabilir. 

ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL KİMDİR?

Zeynel Abidin Beyazgül 15 Haziran 1957 tarihinde Şanlıurfa'da doğdu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Bir süre serbest avukatlık yaptıktan sonra 1996 yılında noterlik yapmaya başladı.2011- 2012 yılları arasında Malatya Noter Odası Başkanlığı yaptı. 2012 ve 2014 yılları arasında Türkiye Noter Birliği Yönetim Kurlu Üyesi olarak çalışmalarda bulundu. 2015 yılında AK Parti genel merkezi tarafından AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı oldu. 2018 yılında genel seçimlerde aday olabilmek için bug örevinden istifa etti. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinnde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...