28 Mayıs 2020, Perşembe 01:04

Arçelik 9 kg Çamaşır Makinesi Kullananların Yorumları

Arçelik 9 kg Çamaşır Makinesi Kullananların Yorumları

Çamaşır makinesi satın almak isteyenler, almak istedikleri makine hakkında internette araştırma yaparlar. Bu makalemizde Arçelik 9 kg çamaşır makinesi kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz, içerikteki yorumlar hepsiburada ve diğer web sitelerdeki yorumlardan derlenmiştir.

Arçelik 9 Kg Çamaşır Makinesi Kullananların Yorumları

Ben çeyizim için tercih etmiştim. Hiç tereddüt etmeden almanızı tavsiye ederim. Çalışırken neredeyse hiç ses çıkarmıyor. 800 devir sıkma seçeneğinde bile çamaşırlar neredeyse kuru çıkıyor. Elde yıkama programında da hayli narin bir yıkama yapıyor. Dilediğiniz gibi ön yıkama seçebiliyorsunuz ve çok fazla yıkama programı sunuyor. Çok memnunum ben.

Hiç düşünmeden satın alabileceğiniz bir ürün. On üzerinden on puanı hakediyor gerçekten. Özellikle sessiz çalışması büyük bir avantaj. Arçelik 9 kg çamaşır makinesini herkese öneriyorum.

Biz Arçelik 9 kg çamaşır makinesini 2 sene önce kendi bayisinden satın almıştık. Sıkma performansı ve yıkama programlarının çok olması güzel yanları. Ama kıyafetlerin üzerinde ter kokusu gibi kötü bir koku oluşuyor ve çalışırken çok gürültü yapıyor.

Biz anneme almıştık. Sonuçta tanınmış bir marka ve yerli malı. Diğer ülkelerin ürünlerini satın almaktansa, benzeri olan Türk ürününü almak daha doğru. Üstelik Arçelik, servis ağı oldukça geniş olan bir marka. Bu sayede herhangi bir problem yaşarsanız kolayca çözüm üretiliyor. 

Arçelik 9 kg çamaşır makinesi o kadar yüksek sesle çalışıyor ki, duyan helikopter havalanıyor sanar. Normal devirdeyken ses problemi yok ama sıkmaya geçer geçmez yeri göğü inletiyor resmen. Kazanında tasarım hatası olarak denge problemi var. Alalı daha birkaç ay olmuşken bu kadar pişman olduğum için çok üzgünüm. Tavsiye etmiyorum ben. Veya benim makinem arızalı bilemiyorum.

Arçelik 9 kg çamaşır makinesini kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hem çamaşırlar lekeli kalıyor hem de çok gürültülü çalışıyor. Teknik servis elemanları 5 kez geldi ama hiçbir çözüm bulamıyorlar, en son sinirimden makineyi balkondan atasım geliyor.

Kimsenin almasını önermiyorum. Sıkmaya başladığı anda duvara balyoz iniyormuş gibi bir ses çıkarıyor. Kazanı dengesiz ve tasarım hatası var.

Arçelik 9 kg çamaşır makinesi kullanıyorum ama keşke 1200 devir özelliği bulunan modelini alsaymışım. İlk kullanmamda çamaşırlarım felaket bir rutubet kokusuyla çıktı, sanki yıkadıktan sonra 2 gün makinede bırakmışım gibi. Sonraki yıkamadan itibaren bu sorunu yaşamadım ama yeni yıkanmış çamaşır kokusu da olmuyor. Bundan önceki makinemden çıkan kıyafetlerim misler gibi kokuyordu. Umarım birkaç kez daha kullandıktan sonra düzelir.

Makineyi çok doldurmazsanız gürültü yapmıyor kesinlikle. Ama biraz fazla kaçırırsanız ses problemi oluyor. Gayet kaliteli bir yıkama performansı var. O yüzden verdiğim paraya değdi diyebilirim. Biz üründen memnun kaldık.

Bence Arçelik 9 kg çamaşır makinesini düşünmeden satın alabilirsiniz. Program seçenekleri, ses yapmaması ve çalışma şekli oldukça başarılı. Arçelik marka olması zaten ayrı bir avantaj...

1200 sıkma devri, 16 farklı yıkama programı, tek su girişi ve 9 kg yıkama kapasitesi olan bir üründür. Kullanmaya başladığımdan beri hiçbir kıyafetim hasar görmedi ve sökülme gibi sorunlar yaşamadım. Inox ya da beyaz renkli olan arasında kararsız kalmıştım. Sonra daha ferah olduğu için beyaz almaya karar verdim. 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT