2022-12-01 15:28:05 | Son Güncelleme : 2022-12-01 15:39:03

Beyninizi titretecek optik illüzyon test: Bahçedeki kertenkeleyi bulabilir misin?

Optik yansımalar beynin ne kadar hızlı çalıştığına dair muhteşem fikirler veriyor. Algı uzmanları, zekâ oyunlarını düzenli olarak çözmenin analitik ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirdiğini belirtiyor. Bugünün optik illüzyon testi aklınızı başınızdan alacak. 15 saniye içinde bulmanız gereken gizli bir kertenkele var.

Optik illüzyonlar düşünme ve beynin çalışma şekline biraz olsun ışık tutuyor.
Optik illüzyonlar düşünme ve beynin çalışma şekline biraz olsun ışık tutuyor.

Optik yanılsamalar görsel zekayı ölçerken beynin gelişmesine de yardımcı oluyor. Bugünkü görsel test bahçede saklanan kertenkeleyi bulmanız için zihninize meydan okuyor. Tek yapman gereken zihnine biraz ağırlık vermek ve gözlerini keskinleştirmek. Belirtilen süre içinde kertenkeleyi bulabilirsen çakı gibi gözlere sahip olduğunu kanıtlayacaksın. Optik illüzyon testleri çözen insanların problemler karşısında daha hızlı çözüm ürettikleri biliniyor. O halde süreni başlatarak görseli incelemeye başlayabilirsiniz.

BAHÇEDEKİ KERTENKELEYİ BULABİLDİNİZ Mİ?

Optik illüzyonlarda verilen süre içinde çözüme kavuşturmak hızlı kavrayabilme ve güçlü anlama yetinizin olduğunu gösteriyor. Ren tonlarının birbirine yakın olduğu bu görsel testte bahçede ustaca gizlenmiş bir adet kertenkele var. Kertenkeleyi 15 saniyede bulanlar ise keskin gözlü olduğu kadar seçici algılaya sahip olduğunu kanıtlıyor. Ancak önemli olan kertenkeleyi bulmanız değil, verilen süreyi aşmamanız. Verilen süre içinde kertenkeleyi bulamadıysanız çözümü merak ettiğinizi umuyoruz. Kertenkeleyi halen bulamadıysanız, aşağıda görsel size yardımcı olacaktır.

Her gün düzenli olarak optik illüzyon problemi çözerek görsel algınızı geliştirmeniz ve bilişsel fonksiyonlarınıza katkı sağlamanız mümkün. Bu gibi daha fazla optik illüzyon test görmek isterseniz aşağıdakiler ilgilinizi çekebilir…

Mavi Kadın