17 Ekim 2021, Pazar 07:07

Eldeki Balık Kokusu Nasıl Gider? 12 Pratik Yöntem

Eldeki Balık Kokusu Nasıl Gider? 12 Pratik Yöntem

Balık temizlerken ellerinizde kötü bir koku kalır. (Eldeki balık kokusunu ne giderir? 9 Etkili yöntem) isimli makalemizde bu sorundan kurtulmanızı sağlayacak önerilere yer verdik.

 1. Taze bir limonu dilimler halinde kesin, balıkla işiniz bittikten sonra, bu dilimlenmiş limonları avucunuza alıp, limonu sıkın, ellerinizi limon suyunda ovuşturun, limon suyu elinizde bir müddet kalsın, daha sonra su ile durulayın. Dilerseniz limon suyu ile ovmak yerine dilimlediğiniz limon tanelerini de avucunuz içinde gezdirebilirsiniz. 2-3 dk bu işlemi yaptıktan sonra elleri soğuk su ve sabun ile yıkayın. Ellerinizde çatlaklar yaralar varsa, limon gözeneklerden sızıp yanmaya neden olacağından, bu yöntem sizin için uygun olmayacaktır.
 2. Avucunuza hand sanitizer yani el dezenfektanı sıkın. Dezenfektan kuruyana kadar ellerinizi birbirbirine sürtüp, ovun.
 3. Ellerinize biraz diş macunu sıkın, ardından avuçlarınızı, parmaklarınızı birbirine sürtün, su ile durulayın.
 4. Mutfağınızda bulunan metal yemek kaşıkları da kokunun giderilmesine yardımcı olabilir, ellerinizle kaşığı kavrayıp bir süre bu şekilde bekleyin.
 5. İnternetten temin edebileceğiniz, koku giderici metal sabunlar da elinizdeki balık ve diğer kötü kokuların yok edilmesinde önemli rol oynayacaktır.

 1. Ellerinizi sıcak çayla güzelce ovmak da, eldeki balık kokusunu yok edecektir.
 2. Marketlerde satılan, koku giderici, mutfak için sıvı el sabunları da kokudan kurtulmanızda çok etkili olacaktır.
 3. Kahve telvesi ile ellerinizi ovun. Kahve telvesi de balık kokusunu gideren maddelerdendir.
 4. Motorinli bezle elleri güzelce silmek de eldeki balık kokusunu gidermeye yardımcı olacaktır. Motorin kokusunu sevmiyorsanız bu yöntem sizin için uygun değildir.

 1. Balık temizledikten sonra ellerinizi sabunla yıkayıp durulayın, ardından avucunuza limon kolonyası dökün, bir müddet elinizde bekletin, daha sonra sabun ve su ile yıkayın, kokudan eser kalmayacaktır!
 2. Bir miktar sirkeyi avucunuza döküp parmaklarınızı ovalayın, sirke balık kokusunun giderilmesine yardımcı olacaktır.
 3. 4 yemek kaşığı karbonatı bir kabın içine koyun, ardından çok az su ilave edip bir müddet ellerinizi bu suda bekletin. Daha sonra ellerinizi su ile durulayın.

Sarımsak Ve Soğan Kokusu Elden Nasıl Çıkar? 15 Pratik Yöntem Tıklayınız

Kusmuk Kokusu Ve Kusmuk Lekesi Nasıl Çıkar? Resimli Anlatım Tıklayınız

Arabaya Dökülen Süt Kokusu Nasıl Giderilir? Resimli Anlatım Tıklayınız

Arabadan Kusmuk Kokusu Nasıl Çıkar? Resimli Anlatım Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

2 Yorum

 1. Sevcan

  Ben arabanın adını duyunca bulanıyorum okadar çok tutuyor araba denemediğim birşey kalmadı mazot içtim bi kaşık kuru fasulye yut dediler yolculuğa çıkmadan denedim göbeğine yarabandı yapıştır çapraz şekil dediler yaptım ilaçlar uyku yapıyor ölü gibi gidiyorum varıcağım yere 33 yaşındayım daha çaresini bulamadım

 2. Tolga

  E Vet gırhır geçmiyorum 1 kilo mazot alın bir beze dökerek düzenli olarak hergün 30 dakika yogun koklayın ve bir yudum için hiç bir zararı yoktur 1 hafta sonra araca bindiginizde mideniz gine bulanacak ama kusmayacaksınız 2. Haftada birdaha ömrünüz boyunca ne kusacaksınız nede mideniz bulanacak topu topu 2 hafta

 
 
KAPAT