2020-04-10 20:56:58 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:03

Evde Kendim Küllü Sarı Saçı Nasıl Elde Ederim

Kadınların beğenisini kazanan ve hoş görünümüyle ön plana çıkan saç renklerinden biri de küllü sarıdır. Küllü sarı saç, griye dönük sarı ve mat renk saçlardandır. Küllü saç renklerinin popüleritesi zaman geçtikçe daha da artmaya başlamıştır.

Evde Kendim Küllü Sarı Saçı Nasıl Elde Ederim

Küllü Sarı Bana Yakışır mı Kimlere Yakışır?

Kadınların beğenisini kazanan ve hoş görünümüyle ön plana çıkan saç renklerinden biri de küllü sarıdır. Küllü sarı saç, griye dönük sarı ve mat renk saçlardandır.

Küllü saç renklerinin popüleritesi zaman geçtikçe daha da artmaya başlamıştır. 2020 sezonunun da favori trendleri arasında bulunan küllü saç renkleri, modaya ayak uydurmak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Yenilik ve doğallık arıyorsanız küllü sarıya muhakkak göz atmalısınız. Size yakışacağını düşünürseniz saçınıza uygulayabilirsiniz. Çoğu insan bu saç rengine karşı peşin hükümlü olsa da, biraz inceleyince ne kadar güzel olduğunun farkına varmaktadır.

Küllü Sarı Kimlere Yakışır?

Saç renginizin ten renginizle uyumlu olması gerekir. Birisine yakışan saç rengi, size yakışmayabilir. Bu hususa dikkat etmeniz önemlidir. Küllü sarı, beyaz ve buğday ten rengiyle uyum gösteren bir saç rengidir. Özellikle buğday tenliler, bu saç rengiyle doğallığı yakalayabilir, oldukça etkileyici bir görünüme kavuşabilirler. Fakat küllü sarı, esmer tenliler için hiç uygun değildir. Diğer küllü saç renklerini tercih edebilirler ancak küllü sarı onlara hitap etmez. Saç ve ten renginin uyumsuzluğu güzel görünmemizi engellediği için bu konuda hassas olmalıyız. Öte yandan saçımızı küllü sarıya boyadığımızda rengin yerleşmesi için bir süre beklemek zorunda kalabiliriz. Yani endişe etmemeliyiz.

Küllü Sarı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

1. Aşama: Küllü sarı saç rengini elde edebilmek için genelde ilk olarak saç açıcı kullanılması lazımdır. Saçınızı açmak için Koleston yoğun renk açıcı kullanmanızı tavsiye ederiz. Üstüne basa basa bunu öneriyoruz çünkü başka ürünler fazla etkili olmamaktadır. Saçınızı açmak için yarım saat kafi gelecektir ancak yetmezse bu süreyi 50 dakikaya kadar çıkarabilirsiniz. Saç rengimizi açtıktan sonra ikinci aşamaya geçebiliriz.

2. Aşama: Şimdi boyama işlemini uygulayacağız. Boyamadan evvel, kullandığımız açıcıyı güzelce temizleyelim. Boya için bizim tavsiyemiz Palette 10.1 açık küllü sarıdır. Boyanın kutusunda yazılı olan talimatları yerine getirerek boyayalım ve bekleyelim. Boyayı saçımıza dikkatlice uyguladıktan sonra yaklaşık 35 dakika beklemeliyiz. Ardından saçlarımızı iyice yıkamalıyız.

3. Aşama: Evet, saçımızı boyadık. Şayet imkanımız varsa 1 gün dışarı çıkmamalıyız. Bu süre zarfında saçımız kirlenip rengi yerleşecektir. Fakat dışarı çıkmamız gerekiyorsa en azından saçımızı tam olarak kurutmaya özen göstermeliyiz.

Küllü Sarı Saç Boyası Markaları

  1. Koleston kit 12.11 ekstra yoğun küllü sarı saç boyası (fiyatı: 18.45 TL)
  2. Palette Deluxe 9-1 küllü sarı saç boyası (fiyatı: 20 TL)
  3. Loreal Excellence 9.1 küllü sarı saç boyası (fiyatı: 24.64 TL)
  4. Palette Icc 10.1 açık küllü sarı saç boyası (fiyatı:12.02 TL)
  5. Loreal Excellence 8.1 koyu küllü sarı saç boyası (fiyatı: 24.64 TL)
  6. Morfose 9.11 küllü sarı saç boyası (fiyatı: 10.99 TL)
  7. Wella 11.1 açık küllü sarı saç boyası (fiyatı: 19.90 TL)
Mavi Kadın