21 Ekim 2021, Perşembe 20:04

Hindistan Cevizi Suyu İçilirmi Nerede Satılır Fiyatı Nedir?

Hindistan Cevizi Suyu İçilirmi Nerede Satılır Fiyatı Nedir?

Hindistan cevizi suyu binbir derde deva olan harika bir içecektir; Bağışıklık sistemini güçlendirir, kabızlığı giderir, kemikleri güçlendirir, kanseri önler… Hindistan cevizini internet üzerinden yahut Migros gibi büyük marketlerden satın alabilirsiniz.250 ml hindistan cevizi suyunun fiyatı 13,50 TL'dir.  İşte bu süper içeceğin sağlık için faydaları;

Sindim Sistemini Çalıştırır

Eğer mide ağrısı, şişlik veya hazımsızlık gibi sindiriimsel problemler yaşıyorsanız, imdadınıza hindistancevizi suyu yetişiyor.  Hindistancevizi suyu lif açısından çok zengindir. Vücutta lif eksikliği reflü ve hazımsızlık riskini arttırmaktadır. Sindirim sistemini korumak ve hazımsızlık problemlerini önlemek için, hindistancevizi suyu içerdiği bol lif sayesinde çok etkili olmaktadır. Günlük olarak 2 bardak hindistancevizi suyu içebilir veya lif açısından zengin besinleri beslenmenize dahil edebilirsiniz.

Kanseri Önler

Hindistancevizi suyu içmek kanser riskini azaltır ve kanserli hücreleri tedavi eder. Bunun sebebi ise hindistancevizi suyunda bulunan cytokinin gibberellins (GAs)lerin kanser karşıtı özelliğe sahip olmasıdır.

Kemikleri Güçlendirir

Hindistancevizi suyunun içerdiği kalsiyum sayesinde kemikleri güçlendirme gibi harikulade bir özelliği bulunmaktadır. Kalsiyum; kemiklerin gücünü arttırmada önemli rolü bulunmaktadır. Hindistancevizi yağında bulunan magnezyum kemik sağlığı için oldukça faydalıdır. Kemik kaybını önlemek adına; günlük olarak hindistancevizi suyu tüketmeli veyahut kalsiyum ve magnezyum alımını arttırmalısınız.

Uyku Problemlerini Çözer

Hindistancevizi suyunun uyku problemleri için oldukça etkili olduğu düşünülmektedir ve bu sebeple her gece uyumadan önce 1 bardak hindistancevizi suyu tüketimi önerilmektedir.  Hindistancevizi suyunda bulunan GABA bileşiği antikonvülzif, rahatlatıcı ve stress karşıtı özellikler içerir. Her gece uyumadan önce 1 bardak hindistancevizli suyunun içerek iyi bir uyku çekebilirsiniz.

Zararlı Toksinleri Vücuttan Atmaya Yardımcıdır

Hindistancevizinin vücuttaki zararlı maddeleri atmada çok etkili olduğu düşünülmektedir. Vücuttaki zararlı toksinleri ve bileşenleri atarak vücudun düzgün çalışmasını sağlar. Sonuç olarak, hindistan cevizi suyu vücudun içten dışa sağlıklı olmasını sağlar.

Yüksek Tansiyonu Düşürür

Hindistancevizi suyu içinde bulunan C vitamini, potasyum ve magnezyum içeriği sayesinde yüksek tansiyonu kontrol altında tutar. Özellikle de potasyum sodyumun vücuttaki negatif etkisini dengeleyerek yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur.

Batı Hint Tıp Dergisi'nde 2005 yılında yayınlanan bir çalışmada da hindistancevizi suyunun hipertansiyonu kontrol etmeye yardımcı olduğu belirtilmiştir.

Yüksek tansiyonu düşürmek için günde 2 bardak hindistancevizi suyu iyi gelir.

Metobolizmayı Hızlandırarak Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Hızlı bir metobolizma yağ ve kalorilerin daha hızlı yanmasına yardımcı olur. Hindistancevizinin inanılmaz etkileri arasında metobolizmayı hızlandırması da bulunmaktadır. Kilo vermenin zor olmasının sebeplerinden birisi de metobolizmanın yavaş olmasıdır. Hindistan cevizi mükemmel bir magnezyum kaynağı olması sebebiyle doğal bir metobolizma hızlandırıcıdır. Ancak; her şeyde olduğu gibi bunun da fazlası zarardır. Günlük 2 bardaktan fazla tüketmemelisiniz.

Hafızayı Güçlendirir

Hindistancevizi suyu; hafızayı güçlendirir ve hafıza kaybını önler. Bunun sebebi ise içinde bulunan glutamik asitlerdir.

Hazımsızlığı Giderir

Hindistancevizi suyu hazımsızlık için de oldukça etkili bir doğal yöntemdir çünkü laksatif özellikler göstermektedri. İçinde bulunan diyet lifi sayesinde dışkının atılmasını kolaylaştırır. Günlük olarak içeceğiniz 1 bardak hindistancevizi suyuyla bağırsak hareketlerini düzenleyebilirsiniz.

Böbrek Taşını Önler ve Tedavi Eder

Hindistancevizinin mükemmel özellikleri içinde böbrek atışını önlemesi de bulunmaktadır. Böbrek taşı; ağrı yaşanmasına sebep olmaktadır. Hindistancevizi suuyu tüketerek böbrek taşının sebep olduğu ağrıları geçirebilirsiniz. Hindistancevizi suyu aynı zamanda idrarı üretim ve akışını da arttırmaktadır. Sonuç olarak da; hindistancevizi suyu böbrek taşı oluşum riskini azaltmaktadır.

Alzheimerı (Bunama Hastalığını) Önler

Hindistancevizi suyunun bir diğer özelliği de Alzheimerı önlemesi ve tedavi etmesidir. Hindistancevizi suyu; birçok bilişsel hastalık için etkili bir doğal yöntemdir. Alzheimer hastalığı olan kişiler, bu nörolojik hastalığın daha da gelişmesini önlemek için günde 1 veya 2 bardak hindistan cevizi suyu içmelidir.

Stresi Giderir

Hindistancevizi zihinsel sağlık için faydaları arasında stres ve kaygıyı azaltıp insanı rahatlatması da vardır. Bu ise; içinde bulunan folat, B5 vitamini ve B6 vitamini sayesindedir.Hindistancevizinde bulunan folat veya B6 vitamini serotonin salgılayarak insanı rahatlatır.

Göz Sağlığını Korur

Hindistancevizinin mükemmel faydaları arasında göz sağlığını koruması da vardır. Günlük olarak hindistancevizi suyu tüketmek göz sağlığını korur. İçinde bulunan B1 vitamini sayesinde yalnızca beyne de değil göze de iyi gelir.

Cildi Nemlendirir

Hindistancevizinin bir diğer faydası ise güzelliğinize güzellik katmasıdır. Cildinize uygulayacağınız hindistancevizi suyuyl cildinizin nem dengesini sağlayabilirisiniz hem de tüm ciltler için kullanımı uygundur.

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları, Fiyatı Ne Kadar, Ne İçin Kullanılır? Tıklayınız

Hindistan Cevizi Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılır, Saça Nasıl Uygulanır? Tıklayınız

Hindistan Cevizi Sütü Nasıl Yapılır, Nerede Kullanılır? Resimli Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT