26 Mayıs 2022, Perşembe 17:20

Jiletle Alınan Tüyler Nasıl İncelir Tüy Azaltıcı Kür Kesinlikle İşe Yarıyor

Jiletle Alınan Tüyler Nasıl İncelir Tüy Azaltıcı Kür Kesinlikle İşe Yarıyor

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyona gidip para vermenize gerek yok. Size bildireceğimiz doğal yöntemleri uygulayıp tüylerinizi azaltıp yok edebilirsiniz. Bu yöntemleri uygulamaya devam ederek jilet kullanmaktan dolayı kalınlaşmış

Tüyler Nasıl İncelir Tüy Azaltıcı Kür

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyona gidip para vermenize gerek yok. Size bildireceğimiz doğal yöntemleri uygulayıp tüylerinizi azaltıp yok edebilirsiniz. Bu yöntemleri uygulamaya devam ederek jilet kullanmaktan dolayı kalınlaşmış tüylerinizi inceltebilirsiniz.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Limon

Kıl köklerini kurutmak için en etkili malzemelerden biri limondur. Limon kıl köklerini kurutup yeni kılların çıkmasına engel olur. İstenmeyen tüylerle baş etmenize destek olan limon kürü, yalnızca iki malzemeyle hazırlanır. 1 tatlı kaşığı tuz ve 1 limonun suyunu karıştırmanız yeterli olur. Öncelikle kurtulmak istediğiniz tüyleri köklerinden (ağda ya da benzeri yöntemlerle) alın. Ardından bir parça pamuğu hazırladığınız limon kürüne batırıp kıllardan arındırdığınız yerlere sürün. Böylece tuz ve limon suyu kıl köklerine kadar erişir. Etkisini arttırmak için bölgeye masaj yapmanız faydalı olacaktır. 20 dakika kadar bekleyin. Daha sonrasında cildinizi ılık suyla yıkayın ve arındırın. Düzenli olarak kullanmaya devam ederseniz, kıllar daha uzun sürede uzar ve incelir. Aynı zamanda kıl kökleri de zayıflamış olur. Tüyleri her aldığınızda bu kürü uygularsanız, aldığınız sonuç daha etkili olacaktır. 

Limon ve tuz kürü, istenmeyen tüylerin azalması için hayli etkili ve doğal bir yöntemdir. Ancak sonuç alabilmek için sabırla ve düzenli bir şekilde uygulamayı sürdürmek gerekir. Etkili bir sonuç için haftada 4 defaya kadar tekrarlanması tavsiye edilmektedir. 

Zerdeçal

Zerdeçal da istenmeyen tüyleri yok etmekte, kıl kökünü kurutmakta oldukça etkili bir baharattır. İstenmeyen tüylerinizden doğal yöntemlerle kurtulmak istiyorsanız 1 fincan süt, ½ fincan nohut unu ve ½ yemek kaşığı toz zerdeçalı macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Tüylerinizden kurtulmak istediğiniz bölgelere masaj yaparak bu macunu sürün. Yarım saat boyunca kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonrasında kılların çıkış yönünün aksine olacak şekilde masaj yapın. Ardından macunu kaldırın. Etkili bir sonuç almak için 30 gün boyunca düzenli olarak kullanın. Haftada 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır. 

Soğan

Soğan da kıl köklerini kurutan maddelerdendir. Bu nedenle istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için kullanmayı deneyebilirsiniz. Bunun için kuru soğanın suyunu çıkarmanız gerekir. Meyve sıkacağı, rende ya da blender kullanabilirsiniz. Yeterince ezilen soğan, sıvı partikül haline gelir. Bu suyu istenmeyen tüylerin olduğu bölgelere sürün ve en az 2 saat bekletin. Etkisini arttırmak için bol miktarda ve masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Kuruduktan sonra cildinizde oluşan tortuları silkeleyebilirsiniz. Bekleme süresi dolduktan sonra cildinizi yıkayarak temizleyin. 

Sarımsak

Sarımsak da istenmeyen tüylerden kurtulmak için yararlanabileceğiniz bitkilerdendir. 

Gereken malzemeler:

  1. 1 tane kuru soğan,
  2. Kara merhem (aktarlardan ya da eczanelerden temin edebilirsiniz),
  3. 1 diş kabuğu soyulmuş sarımsak.

Öncelikle kuru soğanı yanmaya başlayana kadar güzelce közleyin. Ardından merhemi bir kaseye alın ve üzerine sarımsağı rendeleyerek karıştırın. Hazırladığınız karışımı istenmeyen tüylerin üzerine ince bir katman olarak sürün. Üstüne hazırladığınız soğanı kapatın. 30 dakika bekletin ve cildinizi durulayın. Bu kürü 7 gün boyunca, günde 1 kez olacak şekilde uygulayın.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

2 Yorum

  1. nesli

    Sarımsak yıllardır kıl tüy çıksın diye tavsiye edilen bir ürünken nasıl oluyor da istenmeyen tüylerden kurtulmak için bir ürünmüş gibi gösterip lanse ediyorsunuz hayret milletle dalga geçiyorsunuz resmen

  2. yılların premsesi

    bazıları guzel

 
 
KAPAT