2020-04-12 15:22:08 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:03

Karanfil Saça Nasıl Uygulanır Karanfil Suyu Saç Çıkarır mı

Her kadın güzel ve etkileyici görünmek ister. Güzelliğin en önemli parçalarından biri de şüphesiz ki bakımlı saçlardır. Saçlara bakım yapmak için kullanılan çeşitli saç spreyleri, kremleri ve losyonları mevcuttur. Fakat doğal bir ürün kullanmak

Karanfil Saça Nasıl Uygulanır Karanfil Suyu Saç Çıkarır mı

Karanfil Saça Nasıl Uygulanır? Saçlar İçin Müthiş 20 Faydası

Her kadın güzel ve etkileyici görünmek ister. Güzelliğin en önemli parçalarından biri de şüphesiz ki bakımlı saçlardır. Saçlara bakım yapmak için kullanılan çeşitli saç spreyleri, kremleri ve losyonları mevcuttur. Fakat doğal bir ürün kullanmak istiyorsanız karanfil ile saç bakımı etkili bir uygulama olacaktır. Zira karanfil, saç dökülmesine iyi gelir ve saçların sağlıklı bir şekilde yeniden uzamasına katkı sağlar.

Karanfilin Saça Faydaları Nelerdir?

Saç dökülmesi pek çok kişinin şikayetçi olduğu önemli bir problemdir. Karanfil bunun önüne geçmekte ve dökülen saçların tekrar çıkmasına yardımcı olmaktadır. Saç dökülmesinin nedenleri arasında hormonlardaki dengesizlikler, vitamin ve mineral eksiksiklikleri, şok diyet listelerinin uygulanması, stresli yaşam tarzı gibi faktörler sayılabilir. Öte yandan mevsim geçişlerinde de saç dökülmesi yaşanabilmekte, saç bakım ürünlerinin bazıları da bu sorunu tetikleyebilmektedir. Saç dökülmesi tedavi edilirken altta yatan sebebin ne olduğu belirlenmeli ve önce bu durum düzeltilmelidir. Fakat kimi zaman bunun için uzun bir süreç gerekebilir. Böyle zamanlarda acil çözüm için doğal yollara başvurmak isteyebilirsiniz. Karanfil ile saç bakımı da bunlardan biridir ve çabucak etkisini göstermektedir. Siz de saç dökülmesinden bıktıysanız ve dökülen saçlarınızı geri kazanmak istiyorsanız karanfil bakımı yaparak amacınıza ulaşabilirsiniz.

Biri canlı saçlar mı dedi? Öyleyse orada karanfilin de mutlaka adı geçmeli! Cansız ve sönük saçları yeniden yapılandıran karanfil, üstün başarısıyla sizi memnun edecektir.

Karanfil, daha güçlü ve hacimli saçlara kavuşturur. Saç köklerini besler ve saç tellerini kalınlaştırır. Daha dolgun saçlara sahip olmak, karanfil ile hiç de zor değildir.

Saçları canlandıran karanfil, onlara layık oldukları ışıltıyı ve pürüzsüzlüğü kazandırır.

Saç kökleri vitaminsiz ve mineralsiz kaldığında mantar üremeye başlar. İşte karanfil, bu sorunun da üstesinden gelir.

Karanfil bitkisi, saç köklerine daha fazla oksijen gitmesini sağlar ve böylece saç derisinin PH dengesini korur.

Kimse genç yaşında saçlarına ak düşmesini istemez. Buna engel olmak için yapılabilecek en iyi şeylerden biri de karanfil yağı ile saç bakımıdır.

Saç telinin kalınlığını, sayısını ve saç hacmini artırmak için karanfilden yararlanılabilir. Dengeli beslenmeye dikkat edip bir de karanfil bakımı yaparsanız saçlarınızın zayıf ve cansız olması mümkün değildir.

Karanfil, saç için doğal bir besin kaynağıdır.

Dökülen saçlar canınıza tak ettiyse karanfil bakımı bu derdinize derman olacaktır.

Karanfil ile bakım yaparsanız Saçlarınız daha yoğun görünecektir.

Bu mükemmel bitki, saçların daha çabuk uzamasına yardımcıdır.

Daha sağlıklı ve güzel saçlar için karanfil bakımı uygulanabilir.

Saçların elektriklenmesine mani olur.

Saç kırıklarını ve yıpranmalarını onarır.

Koparak dökülmeleri durdurur, saçlara etkin bakım yapar.

Saç derisinde kaşıntı ve mantar gibi problemlerin oluşmasını engeller.

Boya ve benzeri kimyasal maddelerin, güneş ışınlarının, düzleştirici ve maşa gibi ürünlerin yol açtığı saç kırıklarını giderebilmek, saçın yeterince nemli olmasına bağlıdır. Bundan dolayı saç yıkama esnasında nemlendirici kullanmak son derece önemlidir. Düzleştiriciden uzak durulmalı, saçlar fazla ısıya maruz bırakılmamalıdır. Karanfil bakımı da kırılmış ve yıpranmış saçları kendine getirecektir.

Saç derisindeki gözenekleri açan karanfil, yeni saçların çıkmasına yardım eder. Saçların daha kısa sürede uzamasını destekler. Karanfil bakımının etki edebilmesi için tabii ki muntazaman uygulanması şarttır.

Nitekim hangi bakım kürünü uygularsak uygulayalım, verim almak istiyorsak hiç aksatmamamız lazımdır. Buna ek olarak yapmamız gereken şey, her besin grubundan yeterli miktarda almaya da özen göstermektir.

Karanfil Saç Bakımı İçin Nasıl Kullanılır?

10-15 tane karanfili, 1 bardak suda kaynatalım. Karanfiller kaynayınca suyuyla beraber bir cam kavanoza alıp kapağını kapatalım ve ılımaya bırakalım. Ardından karanfilleri süzelim ve mümkünse bir sprey şişeye dolduralım. Böylece daha rahat kullanabiliriz. Hazırladığımız karanfil kürünü masaj yaparak saç diplerimize uygulayalım. Bu sayede karanfil saç derimizdeki hücreleri harekete geçirecek ve maximum fayda sağlayacaktır. Görüldüğü üzere bu kürün hazırlanışı oldukça kolaydır. İsterseniz saçınızı yıkamadan evvel uygulayın, 1-2 saat bekleyip yıkayın; isterseniz de banyo yaptıktan sonra uygulayın. Hatta durulamanız da gerekmez, bırakın saçlarınız mis gibi karanfil koksun.

Mavi Kadın