Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2019-10-19 22:36:06 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:07

Kolajen Hapı Kullananlar Yorumları Nasıldır?

Google News

Kollajen, yalnızca hayvanlarda ve insanlarda üretilen bir proteindir. İnsan sağlığı için hayli önemli olan bu protein, kemik ve cilt sağlığının korunması için gereklidir. Kollajen proteini, insan vücudu tarafından kendiliğinden üretilmektedir.

Kolajen Hapı Kullananlar Yorumları Nasıldır?

Kolajen Hapı Ne İçin Kullanılır, Kullananların Yorumları Nasıldır?

Kollajen, yalnızca hayvanlarda ve insanlarda üretilen bir proteindir. İnsan sağlığı için hayli önemli olan bu protein, kemik ve cilt sağlığının korunması için gereklidir. Kollajen proteini, insan vücudu tarafından kendiliğinden üretilmektedir. Ancak yaşın ilerlemesi sonucunda bu üretim seviyesi ciddi bir düşüş gösterir. Kollajen üretimi, 25 yaş ve sonrasında azalmaya başlar. Güneş ışınlarına maruz kalmak, çevresel etmenler, sağlıksız beslenme alışkanlıklarının bulunması ve sigara alışkanlığı gibi sebeplere bağlı olarak daha hızlı şekilde azalır. Kollajen seviyesinin düşmesi ile birlikte cilt kuruluğu, elastikiyet kaybı, selülit oluşumu ve sıkılığın kaybolması gibi olumsuz sonuçlar meydana gelir. Bu nedenle cilt sağlığının ve güzelliğinin korunması için kolajen takviyesi şarttır.

Kolajen Hapı Kullananların Yorumları

Selamlar, ben 1 kutu kolajen hapını bitirdim ve etkisine inanamıyorum. Cilt lekelerim, göz altı morluklarım ve kırışıklıklarım inanılmaz derecede azaldı. Ayrıca cildime ışıltı ve doğal bir canlılık geldi. Beni gören herkes yüzüme yaptırdığım işlemi soruyor. 3 aydır kullanıyorum, ilk başlarda etkisini fark edememiştim. İnsan düzenli olarak kendini görünce gözden kaçırabiliyor tabi. Haplara başlamadan önce çektiğim fotoğraflarla, kullandıktan 30 gün sonra çektiğim fotoğrafları karşılaştırınca gözlerime inanamadım. Botoks yapılmış ve güzelce dinlenmiş bir cildim var gibi görünüyor. Denemek isteyen herkese öneriyorum. Meiji ülkemizde satılmıyor diye duydum. O yüzden satın alırken amino ile beraber olan yüksek dozlu bir ürün tercih etmenizi tavsiye ederim. Amino, kolajenin daha etkili olmasını sağlıyormuş. Benimle ilgilenen satış görevlisi öyle demişti. Japonya’da en çok satan kolajen hapı, Shiseido markanın ürünü. Elimdeki kutu bittikten sonra Shiseido deneyeceğim. Değişiklik yapmak fark yapar belki.

Ben 5 sene önce kolajen hapı kullanmaya başladım. Her sene 2 periyot (her periyot 3 ay sürüyor) halinde ve düzenli olarak kullanıyorum. Akşam yemeğinden en az 3 saat önce ve genellikle uyumadan 1 saat önce içiyorum. Elimdeki kutu bittikten sonra sıvı kolajen deneyeceğim. Dikiş izim bile o kadar hızlı iyileşti ki inanamıyorum. Cildim de mükemmel bir parlaklık kazandı. Kullandığım ürün ise hyaluronik asit içeriyordu.

Kızlar ben 35 yaş sendromu yerine kendime iyi bakmayı tercih ettim. Genç görüntümü korumak, hem motivasyonumu artırıyor hem de birçok avantajı var. Kullandığım kolajen hapı ithal bir üründü. Yapılan araştırmalar, düzenli kullanımı ile cildin güzelleştiğini kanıtlamış. Ayrıca saç tellerinin ve cildin daha canlı bir hale geldiği de görülmüş. Çok heyecanla başladım. Hedefim önümüzdeki ay Monica Belluci’nin gençlik haline benzemek. Kullandım memnun kaldım.

Kolajen hapı kullanıyorum ve memnunum. Kolajen kullanımı ile ilgili şu bilgileri vereyim; Kolajen, vücudun kendiliğinden ürettiği lifli bir protein türüdür. Bazı gıdaların tüketimi ile kolajen seviyesini arttırmak mümkündür. Kırışıklık oluşumunun azalması, cildin esnek bir yapıya sahip olması, vücutta depolanan yağ dokularının azaltılması ve böylece kalp hastalıkları riskinin düşürülmesi, göz sağlığının korunması, eklem ağrılarının giderilmesi, sindirim faaliyetlerinin düzenlenmesi, kemik yapısının güçlenmesi ve karaciğer sağlığının korunmasında etkilidir. Kolajen barındıran besinler ise et, kemik suyu, balık, kereviz, kırmızı sebzeler, kırmızı meyveler, sarımsak, yeşil zeytin, muz, salatalık, ıspanak, lahana ve patlıcandır. Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak, sigara kullanma alışkanlığı ve şeker tüketimi kolajen üretiminin azalmasına sebep olur.

Ben kolajen hapının ağrı kesici etkisine bayıldım. İlk günden itibaren kendinize neden daha önce başlamadığınızı soruyorsunuz. Dizlerimdeki ağrılar büyük oranda azaldı. Doktorum, hareket kapasitemi artırabilmek için fizik tedavinin yanı sıra kolajen hapı kullanmamı tavsiye etti. 

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.