2018-12-08 00:08:54 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:15

Nescafe Nedir Nasıl Yapılır, Kilo Aldırır mı Kaç Kalori?

Nescafe pek çoğumuzun  çok sevdiği, vazgeçemediği içeceklerdendir. Bu makalemizde nescafenin faydaları ve zararları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Nescafe klasikin içindekiler yalnızca %100 çözünebilir kahve çekirdeğidir.

Nescafe Nedir Nasıl Yapılır, Kilo Aldırır mı Kaç Kalori?

Nescafe pek çoğumuzun  çok sevdiği, vazgeçemediği içeceklerdendir. Bu makalemizde nescafenin faydaları ve zararları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Nescafe klasikin içindekiler yalnızca %100 çözünebilir kahve çekirdeğidir. Nescafe kahve çekirdeklerinden yapılan sıcak içilen bir içecek türüdür.

Nescafe Nasıl Yapılır?

  1. 1 bardak sıcak su veya süte (kaynak olmamalı) 1 tatlı kaşığı nescafe koyun. Ardından damak tadınıza göre 1 veya yarım tatlı kaşığı şeker koyup karıştırın. Hepsi bu kadar!
  2. Ayrıca dilerseniz yalnızca nescafe içmek yerine kaynattığınız suya 1 tatlı kaşığı nescafe ile 2 tatlı kaşığı süt tozu katıp daha lezzetli bir kahve elde edebilirsiniz.

Nescafenin Faydaları Nelerdir?

Nescafe Kilo Vermeye Yardımcı Olabilir

1 tatlı kaşığı nescafe klasik yalnızca 6 kaloridir. Çalışmalar, Nescafe içmenin aslında metabolizmanızı hızlandırabileceğini ve daha hızlı yağ yakmanızı sağlayacağını göstermektedir, bu yüzden kilo kaybetmenizi pozitif şekilde etkiler. Bunu kafein, sinir sisteminizin vücuttaki yağı yakmak için yağ hücrelerine sinyal göndermesini sağlayarak gerçekleştirir. Birkaç çalışma kafeinin metabolizma hızınızı 3-11% seviyesinde arttıracağını göstermektedir.

Depresyonla Savaşabilir ve Sizi Daha Mutlu Yapabilir

Depresyon, yaşam kalitesini ciddi ölçüde düşüren ciddi bir ruhsal hastalıktır. 2011’de yayınlanan Harvard’daki bir araştırmada günde 4 veya daha fazla bardak kahve içen kadınlar 20% daha az depresyon riskine sahiptir. 2008’deki başka bir araştırmada, 4 veya daha fazla bardak kahve içen 424 bireyden 53%’ü intihara daha az meyillidir.

Kanseri Önlemeye Yardımcı OLabilir

Kanser, dünyada ölüme sebep olan nedenlerden biridir. Vücudunuzdaki kontrol edilemeyen hücrenin büyümesiyle ilişkilidir. Çalışmalar kahve içenlerin 40% daha az karaciğer kanseri riski taşıdığını göstermektedir.

Parkinson Hastalığını Önler

Nescafe sizi Parkinson hastalığına karşı koruyabilir. Parkinson hastalığı beyindeki bazı sinir hücrelerinin (nöronların) ölmesi veya işlev bozukluklarıyla ilgili olan kronik bir hastalıktır. Semptomların zamanla daha da kötüleşeceği anlamına gelen ilerleyici bir hastalıktır. Sebebi bilinmemektedir ve tedavisi yoktur. Dünya genelinde neredeyse 7 milyon insan Parkinson hastasıdır.

Nescafe Enerji Seviyenizi Artırır

Nescafe insanların daha az yorgun ve daha enerjik hissetmesinde yardımcı olur. Bunun sebebi içerisinde kafein isimli bir uyarıcı bulundurur. Kahve içtikten sonra kafein, kan damarlarınıza çekilir. Oradan beyninize gider. Beyin uyarılır enerji seviyesi artar.

Tip 2 Şeker Hastalığına Yakalanma Riskini Önler

Tip 2 diyabet dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen önemli bir sağlık problemidir. Kanda nsülin direnciyle veya azaltılmış insülin salgılanmasıyla oluşan yüksek şeker seviyesiyle ilişkilidir. Çalışmalar fazla kahve içen insanların bu hastalığı taşıma risklerinin 23-50% daha az olduğunu göstermektedir.

Sizi Alzheimer’dan Koruyabilir

Alzheimer bunamak demektir. Bu hastalık genelde 65 yaşının üstündeki insanları etkiler ve bilinen bir tedavisi yoktur. Araştırmalar kahve içenlerin Alzheimer hastalığına yakalanmada 65% ‘e kadar daha az risk taşıdığını göstermektedir.

Karaciğerinizi Koruyabilir

Karaciğeriniz yüzlerce önemli işlevi olan muhteşem bir organdır. Hepatit, karaciğer yağlanması hastalığı gibi yaygın olan birçok diğer hastalıklar karaciğeri etkiler. Bu durumların birçoğu, karaciğerinizin büyük ölçüde yara dokusu ile yer değiştirmesiyle oluşan siroza yol açabilir. İlginç olarak, kahve siroza karşı koruyucu olabilir – günde 4 veya daha fazla bardak kahve içenler 80% daha az risk taşır

Daha Uzun Yaşamanız Yardımcı Olabilir

Kahve içenler hasta olmaya daha az meyillidirler, bu da kahve içmenin daha uzun yaşamanıza yardım edebileceğini mantıklı kılar. Birçok gözlemsel araştırma kahve içenlerin ölme riskinin daha az olduğunu belirler.

Nescafenin Zararları Nelerdir?

Nescafe normal ölçülerde tüketildiğinde vücuda herhangi bir zarar vermez. Ancak fazla tüketildiğinde şu sorunlara yol açabilir;

  1. Uykusuzluk
  2. Kalpte çarpıntı
  3. Karın ağrısı
  4. Sinirlilik
  5. Anksiyete (Kaygı hali)
  6. Tansiyon yükselmesi
  7. Halsizlik, kendini yorgun hissetme
  8. Sık idrara çıkma
Mavi Kadın
En Çok Okunanlar
Tekno Kadın
|
09 Eylül 2022 - 13:09
Apple Watch 8 Serisi kadınları da düşündü: Doğurgan dönemi haber veriyor
Apple'ın beklenen lansmanı gerçekleşti! Apple, her yıl Eylül ayında gerçekleştirdiği ve yeni ürünlerini tanıttığı ‘Apple Event’ı düzenledi. Tanıtımda başta İphone 14 modelleri olmak üzere Apple Watch Series 8 özellikleri ile dikkatleri üzerine çekti. Peki, Apple Watch 8 Serisi özellikleri neler? Detaylar haberimizde…
Tekno Kadın
|
14 Aralık 2021 - 01:05
En az yakan, elektrik faturasının en az geleceği, uygun fiyatlı 6 elektrikli ısıtıcı
Elektrikli soba olarak da bilinen elektrikli ısıtıcılar, elektrik enerjisini ısıya dönüştürür ve ortamı ısıtır. Doların yükselmesi ve elektrik faturalarına gelen zamlarla beraber vatandaşlar sıcak bir evde oturmak için tasarruflu, az yakan ısıtıcıya ihtiyaç duyar hale gelmiştir. Peki hem ekonomik hem de en az yakan elektrikli soba markaları hangileri?
Yaşam
|
24 Eylül 2022 - 12:00
Oscar ödüllü ‘Avatar’ 4K olarak yeniden beyazperdede
Başarılı yönetmen James Cameron'un gişe rekorlarını alt üst eden filmi Avatar, tam 13 yıl aradan sonra devam filmiyle gösterime girdi. Avatar 2 filminin konusu nedir?' sorularının cevabı sorgulanmaya devam ederken; Avatar 2 The Way Of Water (Suyun Yolu) filmin vizyon tarihi, konusu ve oyuncu kadrosu haberimizde...
Yaşam
|
28 Temmuz 2022 - 18:21
5 farklı yöntem ile ayna temizliği nasıl yapılır? Ayna iz bırakmadan nasıl silinir?
Evinizdeki aynaların yüzeyinde bulunan lekeleri bir türlü çıkaramıyor musunuz? Leke ve iz bırakmadan aynalarda kusursuz parlaklık sunacak yöntemler yazımızın devamında sizleri bekliyor. Ayna temizliği nasıl yapılır? Detaylar haberimizde…