2021-08-30 11:07:50 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:57:32

Saç Dökülmesini Önleyen Ve Durduran En İyi Şampuanlar Hangisidir

Günümüz çağında genç yaşlı hemen hemen herkes saç dökülme sorunlarıyla karşı karşıya kalmaktadır.

Saç Dökülmesini Önleyen Ve Durduran En İyi Şampuanlar Hangisidir

Günümüz çağında genç yaşlı hemen hemen herkes saç dökülme sorunlarıyla karşı karşıya kalmaktadır. He kadınlarda hem de erkeklerde meydana gelen saç dökülme sorunları; çevresel ve genetik faktörler, stres, beslenme bozuklukları ve bazı ilaçların kullanımına bağlı olarak meydana gelmektedir.

Yazımızın devamında saç dökülmesini önleyen ve durduran en iyi 13 şampuan markasını ve fiyatlarını bildirdik.

Saç Dökülmesine Karşı En Etkili 13 Şampuan Hangisidir?

Sebamed Saç Dökülmesine Karşı Şampuan 400 ml

 Kafein ve Ginkgo Biloba içeren NHE formülü sayesinde saça hacim ve güç kazandırır. Saç köklerini besler ve böylece saç dökülmesini azaltır. Saç dökülme sorunun ortadan kaldırır ve saç köklerine bakım yapar. Saç yoğunluğunda %93 oranında artış meydana gelirken, % 90 oranında da saç dökülmesi azalmaktadır. Aynı zamanda paraben, sabun ve alkali içermez. Piyasadaki fiyatı 67,34 TL’dir.

Bioblas Professional Speed & Strong Saç Dökülmelerine Karşı Şampuan 1000 ml

Saç dökülmesine karşı etkili bir şampuandır. İçerisindeki bitkisel vitamin ve mineraller sayesinde saç köklerini besler ve güçlendirir. Aynı zamanda özel geliştirilen formülüyle saçların dökülmesini azalttığı gibi, daha sağlıklı bir şekilde uzamasını teşvik eder. Piyasadaki fiyatı 26,79 TL’dir.

BIOXCIN Forte Şampuan 300 ml

İçeriğindeki yoğunlaştırılmış vitaminler ve mineraller sayesinde saç köklerini besleyerek daha canlı ve güçlü saçlara kavuşmayı sağlar. Saçların ışıl ışıl görünüm kazandırır. Konsantre formülüyle saçları güçlendirir ve saç dökülmelerini önler. Piyasadaki fiyatı  53,00 TL’dir.

Revox Biotin & Collagen At Kuyruğu Şampuan 400 ml

İçerisindeki E vitamini sayesinde saç ve saç derisinde yoğun bir şekilde nemlendirir. Bitki özü içeren formülüyle saç derisini besler ve saçların sağlıklı olmasını teşvik eder. Aynı zamanda içerisindeki kolajen sayesinde saç dökülmelerini önler. Piyasadaki fiyatı 44,56 TL’dir.


Kerastase Specifique Bain Prevention-Normal Saçlar İçin Dökülme Önleyici Şampuan 250ml (Erkeklere ve Kadınlara özel)

Saçların dökülmesini önlemek için özel olarak geliştirilen formülüyle, saç köklerini besler ve güçlendirir. Saç dökülmesine karşı mikro dolaşıma yardım eder ve saç derisine bakım yapar. Saç derisini rahatlatır, ve saç telleri dirençli hale getirir. Saçların daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Piyasadaki fiyatı 185,25 TL’dir.

Syoss Şampuan Saç Dökülmesine Karşı 500 ml

Bitkisel kök hücre özlü formülü sayesinde saç köklerini ve saç tellerini güçlendirir. Böylece saç dökülmesini %95 oranında azaltır. Saçların daha bakımlı görünmesine katkı sağlar ve saçların hızlı uzamasını teşvik eder. Piyasadaki fiyatı 21,00 TL’dir.

Elidor Saç Dökülmesine Karşı Bakım Saç Bakım Şampuanı 650 ml

İçeriğindeki B3 Vitamin, Çay ağacı yağı, aloe vera içeren güçlü formülü sayesinde saçların daha canlı görünmesini sağlar. Saç dökülmeleriyle mücadele eder ve saçları güçlendirerek sağlıklı görünmesini sağlar. Piyasadaki fiyatı 19,89 TL’dir.

Gliss Nutribalance Repair Şampuan 360 ml

İçeriğindeki prebiyotik aktifler ve huş Ağacı Suyu içeren inovatif formülü sayesinde saçı köklerini ve saç tellerini güçlendirir. Saç derisi florasını dengeler ve saç dökülmelerini önler. Piyasadaki fiyatı 15,11 TL’dir.

Clear Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan 600Ml

İçeriğindeki özel besleyiciler ve bitki özleri zenginleştirilmiş formülüyle saç derisindeki doğal koruyucu sağlıklı tutar. Saç diplerini güçlendirir ve saç dökülmelerini önler. Aynı zamanda saç derisinde oluşan kepeğe karşı mücadele eder. Piyasadaki fiyatı 23,90 TL’dir.

Vichy Dercos Energising Şampuan Saç Dökülme Karşıtı 400ml

Saç dökülmesine karşı geliştirilen formülü sayesinde saç köklerini güçlendirir ve saç tellerinin daha güçlü Yapıştırolmasını sağlar. Saç köklerine canlılık kazandırarak saçların ışıl ışıl görünmesine yardımcı olur. Piyasadaki fiyatı 131,61 TL’dir.

La Roche-Posay Kerium Anti-Chute Saç Dökülmesine Karşı Bakım Kürü

İçerisindeki aminexil, arginin ve B5 vitamini sayesinde saç dökülmesine karşı mikro dolaşımı hızlandırır ve saç köklerini besler. Kolajen etkisiyle saç tellerinin daha güçlü kılar ve dökülmeleri zamanla tedavi eder. Aynı zamanda saça canlılık ve parlaklık kazandırır. Piyasadaki fiyatı 394,68 TL’dir.

Yves Rocher Dökülme Karşıtı Şampuan 300 ml

Bitkisel beyaz acı bakla tohumlarındaki zengin protein dolu özlerle zenginleştirilen formülü sayesinde saçların yeniden oluşumunu destekler ve saç dökülmesini önler. Agav bitkisi özüyle saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır ve saç köklerinin daha güçlü olmasını ve saç derisinin nefes almasını sağlar. Saç dökülmesini hızlandıran sebum miktarını dengeler ve böylece saç dökülmelerini tedavi etmiş olur. Piyasadaki fiyatı 94,05 TL’dir.

Farmasi Dr. Cevdet Tuna Sarımsak Şampuan 225 ml

Sarımsak ve Capixyl ile geliştirilen ve zenginleştirilen formülü sayesinde saç derisin besler ve saç tellerini güçlendirir. Yıpranmış saçları onarır ve saç dökülmesin karşı mücadele eder. Saçların daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Piyasadaki fiyatı 18,99 TL’dir.

 

Mavi Kadın