05 Ağustos 2021, Perşembe 01:15

Saç İçin Yılan Yağı Kullananlar Memnun mu Görüşleri Nasıl

Saç İçin Yılan Yağı Kullananlar Memnun mu Görüşleri Nasıl

Güzel görünmek için saç bakımına dikkat etmek şarttır. Kadınlar bu konuda daha hassastır. Fakat bakımlı saçlar erkeklerde de şıklığın en önemli parçalarından biridir.

'Saç kadının süsüdür.' derler. Cilt bakımı ve makyaj da önemlidir fakat güzelliğin baş aktörü saçlardır. Bundan dolayı saçların daha etkileyici görünmesi için pek çok yöntem uygulanmaktadır. Yılan yağı kullanımı da onlardan biridir.

Yılan yağı zararlı mı? Yılan yağı ile saç bakımı yapsam iyi gelir mi? Bu gibi sorularınız varsa yılan yağı kullananların yorumları size fikir verecektir.

Yılan Yağı Kullanıcı Yorumları

 1. Ben seyrek ve cansız saçlara sahiptim. Yapısı böyleydi zaten fakat doğum yaptıktan sonra aşırı dökülme başladı. Yılan yağı kullandım ve çok faydasını gördüm. Saçlarıma hacim kazandırdı, ışıltı kattı. Saçlarım artık dolgun ve canlı görünüyor. Gerçi saç uzattığını söyleyemem, öyle bir etkisine tanık olmadım. Fakat saç dokusunu iyileştiriyor, daha güzel görünmesini sağlıyor. Onun için mutlaka öneriyorum.
 2. 2 ay önce yılan yağı kullanmaya başladım. Haftada 3 gün düzenli olarak uyguluyorum, başka bir şey sürmüyorum. Her kullandıktan sonra 3 saat bekletiyorum ve ardından Bioxcin şampuan ile yıkıyorum. Saçlarım iki ay gibi kısa bir sürede tahmin ettiğimden de fazla uzadı. Ben en fazla 2 cm falan uzar diye beklerken yaklaşık 4-5 cm uzama oldu. Üstelik bonus etkisini de söyleyeyim, saçlarımı parlattı ve güçlendirdi. Bir de kafa derimden minik minik yeni saçlar çıkmaya başladı. Bendeki değişimi görünce annem bile şok oldu. Mutlaka kullanın, farkı hissedin derim. Ben Gittigidiyor sitesinden almıştım.
 3. Ben geçen sene bir gıda firmasına gitmiştim, sağlık taraması yapacaktık. Garsonlardan biriyle konuşurken kellik sorunu olduğunu ve yılan yağı kullandığını söyledi. Fakat inanılmaz alerjik reaksiyona sebep olmuş. Yüzü gözü balon gibi şişmiş. 2 gün önce kullandım demişti, o yüzden şişlik epey inmiş fakat yine de belli oluyordu. Zaten arkadaşları da 'evet, acayip şişti' falan dediler. İşte bu tarz yağların etkisi her kişide farklı oluyor, temkinli kullanmak gerek. Başkasına iyi gelse de sizde alerji yapabilir.
 4. Takriben 4 ay boyunca yılan yağı kullandım. Gayet güzel sonuç aldım. Saçlarım uzadı ve çoğaldı. Tereddüt etmenize gerek yok, muhakkak kullanın.
 5. Yılan yağı mağı hikâye bence, öyle şeylere itibar etmiyorum. Bir arkadaşım da kullanmıştı, saçları oluk oluk döküldü. Üç kuruş aşağı olsun diye bilinmeyen bir yerden kalitesiz bir ürün alırsanız zaten yandınız demektir. İçine neler koyuyorlar, orası da muamma.
 6. Mecitefendi saç bakım yağını duymuşsunuzdur. İşte ben onun içerisine 150 gram badem yağı, zeytinyağı ve yılan yağı koyuyorum. Evigen, Bepanthene ve bemiks ampüllerden de ikişer tane kırıp bu karışıma atıyorum. Saçlarıma sürüp masaj yaparak güzelce yediriyorum. Saç bonesiyle sarıyorum ve birkaç saat bu şekilde duruyorum. Ne kadar bekletebilirseniz o kadar iyi. Bunu her hafta bir defa uyguluyorum. Çok faydasını görüyorum, tavsiye ederim.
 7. 1 aydan beri yılan yağı kullanmaktayım. Her gün fön çeken bir insanım. Daha önce saçlarım her fön çekişimde fazla fazla dökülüyordu. Ama şimdi böyle bir sorunum kalmadı. 3. kullanımın ardından yılan yağının etkisini daha net gözlemlemeye başladım, saçlarıma dolgunluk kazandırdı. Saç tellerimi kalınlaştırdı ve dökülmeyi önlüyor. Fakat şimdilik yeni saç çıkardığını veya saçları daha hızlı uzattığını görmedim. Kullanmaya devam edeceğim, umutluyum.
 8. Bir ara saçlarım seyrekleşmişti. Yılan yağı kullanmak bana çok iyi geldi. İşin enteresan yanı öyle düzenli olarak da kullanmadım. 1 şişe aldım ancak 2-3 kere falan uygulamışımdır.
 9. Saçlarım daha çabuk uzasın diye yılan yağından medet umdum. Birkaç yıl önce bu hatayı yapmıştım. Öyle iğrenç bir kokusu var ki anlatamam. Zaten hiç faydası da olmadı. Hangi akla hizmet ben bunu kullanmışım ki?
 10. Yılan yağını kullanmaya şöyle böyle 1-2 ay evvel başlamıştım. Etkili olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Hem saçlarımın uzamasına hem daha gür olmasına yardım ediyor. Çam terebentin ve tatlı badem yağları ile karıştırarak kullanıyorum. Uygulama yaptıktan sonra saçlar streç filmle sarılmalı. Bu, yağın akmasını engeller. Streç, saçlarınızı sıcak tutar ve saç deriniz yağı daha iyi emer.
 11. Yılan yağı kullananlardan biri de benim. Cezvede ısıtarak saçlarımın diplerine sürüyorum. Önceden yağı elime döküyor, parmak uçlarımla sürüyordum. Fakat şimdi pamuk yardımıyla sürüyorum. Bu sayede yağ, saçlarımın her yerine eşit dağılmış oluyor, fazla kullanmama gerek kalmıyor. Uyguladıktan sonra streç filmle sarıp bekletiyorum.
 12. Yılan yağını saçıma bakım yapmak amacıyla birkaç defa kullanmıştım. Tabii saçları uzatma gibi bir etkisi olduğunu bilmiyordum. Körün istediği bir göz, al sana iki göz hesabı. Hem saçlarımı besleyip canlandırdı hem de uzamasına katkıda bulundu. Faydasını belirgin şekilde görüyorsunuz. Kuaförüm de bunu tavsiye ediyor. Her 250 mg şampuana 1 kapak yağ dökmeliymişim ve her yıkayışta bunu kullanmalıymışım. Hiç yapmadım fakat en kısa sürede deneyeceğim.
 13. Arkadaşlar yorumlara baktım, yılan yağıyla ilgili tecrübelerimi ben de yazayım dedim. Başlangıçta her şey yolundaydı. Faydasını görüyordum, öyle berbat bir kokusu da yoktu. Hatta saçlarımı epey uzatmıştı. Bittikten sonra ikinci şişeyi aldım. Fakat bu önceki gibi değildi. Çok kötü bir kokusu vardı. Endişelensem de kullanmaya devam ettim. Saçlarımda dökülme oldu. Mevsim geçişinin de etkisi var mıydı bilmiyorum ancak ikincisinden hiç memnun kalmadım ve bıraktım. Doğal yılan yağı olursa fayda sağlar, eğer sahtesini kullanırsanız benim gibi pişman olursunuz.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT