2023-02-01 14:19:02 | Son Güncelleme : 2023-02-01 16:25:05

Sadece 7 saniyeniz var! Kurbağayı bulan çok zeki kabul ediliyor

Sosyal medyada gündem olan bu optik illüzyon görselinde gizli kurbağayı bulmak sizi zorlayacak. Sadece gerçek zekiler 7 saniye içinde saklanan kurbağanın yerini bulabiliyor. Görsel illüzyon testi ile zekanızı test etmeye hazır mısınız? Bakalım 7 saniyede kurbağayı görebilecek misiz?

Sadece 7 saniyeniz var! Kurbağayı bulan çok zeki kabul ediliyor

Sadece ortalamanın üzerinde zekaya sahip kişiler bu testi çözebiliyor. İnsanların sadece %2’si resimdeki yapraklar arasındaki saklanmış kurbağayı 7 saniye içinde görebiliyor.

Optik yanılsama, bir nesnenin veya çizimin insan beyninin algılama biçimine meydan okuyan, akıl almaz, son derece karışık ve şekil değiştiren bir görüntüsüdür. Normal bir insan beyni, olaylara veya görüntülere farklı bakabilir ve her açıdan farklı bir algı oluşturabilir. İşte yaprakların arasında bir yerde saklanan kurbağayı fotoğrafın içinde bulmakta zekaya bir örnek olarak görülebilir.

KURBAĞAYI BULABİLİR MİSİN?

Aşağıdaki resimde, yaprakların arasında bir yerde bir kurbağa saklanıyor. Yerde, sarı hardal, mor, pembe gibi farklı renklerde yapraklar var. Test Bu yaprakların arasında bir kurbağa var diyerek size meydan okuyor. İnsanların sadece %2’sinin bu görüntüdeki gizli kurbağayı bulabileceği iddia edildi. Bu illüzyon görselinde saklanmış kurbağayı bulmanız gerekiyor.

Hazır mısınız?

Unutmayın sadece 7 saniyeniz var!

Ve zaman bitti...

GİZLİ KURBAĞAYI 7 SANİYEDE BULABİLDİNİZ Mİ?

Gizli kurbağayı bulmakta zorlanıyorsanız, size yardım etmek için buradayız! Yerde olan yapraklara yakından bakmanız gerekiyor. Kurbağa, resmin sol üst tarafında yaprakların üzerinde oturuyor. Resimdeki kurbağanın gövdesi yapraklarla saklandığından fark etmek oldukça zor.

İşte Kurbağa burada!

Bu görüntü, yaprakların arasındaki kurbağayı görmeye çalışan binlerce yetişkin insanın kafasının karışmasına neden oldu. Çalışmalar, beyninizi zorlayan bulmacaları ne kadar çok çözmeye çalışırsanız, o kadar zeki olma eğiliminde olduğunu gösteriyor. Optik illüzyonların her zaman beynimizi çalıştırdığına dair bilgiler verir. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Öyleyse hadi bize söylesin, bu optik illüzyon görüntüsünün içindeki gizli kurbağayı 7 saniyede gördünüz mü?

Mavi Kadın