2016-08-10 05:02:45 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:00:41

Süt Saça Sürülürmü, Saça Nasıl Uygulanır Ve Sütün Saça Faydaları

Sütün saça olan faydaları saymakla bitmez. Sütte saçların hızlı bir şekilde uzaması için gerekli olan kalsiyum ve protein gibi tüm temel mineraller mevcuttur.

Süt Saça Sürülürmü, Saça Nasıl Uygulanır Ve Sütün Saça Faydaları

Sütün saça olan faydaları saymakla bitmez. Sütte saçların hızlı bir şekilde uzaması için gerekli olan kalsiyum ve protein gibi tüm temel mineraller mevcuttur. Süt ayrıca saçlar için harika da bir nemlendiricidir, kuru ve yıpranmış saçları onarır, saç foliküllerini güçlendirir.

Saçın temel bileşenlerinden biri de proteinlerdir. Protein, saç dokularının büyümesi ve onarımı için gerekli olan bir mineral türüdür. Sütte kazein ve whey isminde iki tür protein bulunur, bunların her ikisi de saçlar için çok faydalıdır.  "Society of Investigative Dermatology", Dermatoloji Tıp Merkezi, sütte bulunan kazein proteininin, glutamin içeriği sayesinde saç foliküllerini uyarıp, saçların uzamasına yardımcı olduğunu bildiriyor.

Sütün saçlar için bir diğer faydası da, doğal saç düzleştirici özellikte olmasıdır. Süt ile her zaman hayalini kurduğunuz düz saçlara kavuşabilirsiniz. Süt ile saç düzleştirme makalemizi resimli anlatım olarak aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.  

Süt, karbonhidrat, potasyum, sodyum, kalsiyum, karbonhidrat, magnezyum, demir, A vitamini, D vitamini, B12 vitamini, B6 vitamini gibi çeşitli vitamin ve minerallerden oluşur.Tüm bu vitaminler, saç sağlığını korumakta ve saçlarınızı güçlendirmekte önemli rol oynarlar.

Sütün yukarıda saydığımız faydalarından yararlanabilmek için yapmanız gereken tek şey, sprey şişesine soğuk süt koymak ve tüm saçınıza bunu püskürtmek. Sprey şişeniz yoksa soğuk sütten bir miktar alıp saçınıza da sürebilirsiniz. Ardından saçınızı tarayın ve yarım saat bekleyip, su ile durulayın.

Süt ile saç maskesi tarifleri

Yıpranmış saçlar için süt maskesi

Yıpranmış saçlara saç bakımı yapmak için muz, yumurta, bal, süt ve zeytinyağını bir kaseye koyup blenderdan geçirip, su gibi ince kıvama gelene kadar karıştırın. Kullanacağınız malzemelerin miktarını saçınızın gürlüğüne ve uzunluğuna göre kendiniz belirleyebilirsiniz. Saçınıza sürüp 15-30 dk bekletin ve saçlarınızı yıkayın, şampuanlayın ve suyla durulayın.

Sütle kuru saçlar için saç nemlendirici maske

Bal ve süt, yüzyıllardır saçları nemlendirme amaçlı kullanılmışlardır. Bal ve sütle nemlendirici saç maskesi hazırlamak için oda sıcaklığında 1 su bardağı sütle 1 yemek kaşığı balı güzelce karıştırıp saçlarınıza sürün. 1 saat saçınızda bekletip suyla durulayın, şampuanlayın ve saçlarınızı yıkayın.

Evde Süt İle Saç Düzleştirme Resimli Anlatım Tıklayınız

Yumurta Sarısının Saça Faydaları Ve Yumurta Sarısı Saç Maske Tarifi Tıklayınız

Yasemin Yağı Saça Faydaları Ve Yasemin Yağının Saç İçin Kullanımı Tıklayınız

Barcelino Saç Bakım Yağı Nedir, Fiyatı Ne Kadar, Nasıl Kullanılır? Tıklayınız

Çayın Saça Müthiş Faydaları Ve Çayla Saç Nasıl Yıkanır? Tıklayınız

Yoğurdun Saça Faydaları Ve Yoğurtla Saç Maskesi Tarifleri Tıklayınız

 

Mavi Kadın