27 Mayıs 2019, Pazartesi 12:07

Yüz Nasıl Kilo Alır Yüzüm Çok Zayıf Yüzün Kilo Alması İçin Bitkisel Çözüm

Yüz Nasıl Kilo Alır Yüzüm Çok Zayıf Yüzün Kilo Alması İçin Bitkisel Çözüm

Yanaklar; nasıl göründüğümüz üzerinde büyük etkiye sahiptir. Tombul yanaklar kişiye daha genç görünüm verir, bu nedenle çoğumuz zayıf yüzlü olmak yerine dolgun yanaklı olmayı isteriz. Sarkık yanaklar ise yaşlanmanın bir işaretidir. Bu makalemizde yüzü zayıf olup da yüzden kilo almak isteyenlere doğal tedavi yöntemler üzerinde duracağız.

Yüzden Kilo Almak İçin Doğal Yöntemler

Shea Yağı

Shea yağında bulunan yüksek orandaki yağ asitleri cildin elastikliğini geliştirir ve yanakların dolgun olmasını sağlar. Ayrıca içeriğindeki E vitamini sayesinde cildi sıkılaştırır, sarkmayı önler. Biraz shea yağını elinize alıp yanaklarınıza nazik ve dairesel hareketlerle masaj yaparak en az 10 dakika uygulayın. Bunu 15 dakika beklettikten sonra yüzünü yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir kez yapın. Shea yağını kozmetik ürünler satan dükkanlardan, aktardan ve internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Bal

Bal cildi dolgun ve yumuşak yapmaya yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak yanaklara bal sürmek, yanaklar daha sağlıklı ve dolgun bir görünüm verecektirr. Ayrıca balın içinde bulunan nemlendirici özellikler cildin kuruluğunu giderir ve yanakların daha dolgun görünmesini sağlar. Bal içindeki yüksek orandaki antioksidan sayesinde zararlı serbest radikallerle savaşır, cildin her zaman dolgun ve diri kalmasında etkili rol oynar.. Bunun için 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı rendelenmiş papayayı karıştırın. Sonrasında yanaklarınıza uygulayıp 10-15 dakika bekletin. Sonrasında ise yüzünüzü ılık su ile durulayın. Bu yöntemi her sabah günlük olarak uygulamanız tavsiye edilmektedir. Papatya yoksa yalnızca bal da kullanabilirsiniz.

Aloe Vera

Aloe veranın cilde birçok faydası vardır. İçindeki sıkılaştırıcı özellikler sayesinde cildin sarkmasını önlemede çok etkilidir. Ayrıca yanakların sıkı ve yumuşak, dolgun olmasını sağlar. Dahası aloe vera ciltteki kolajen üretimini arttırarak cildin daha sağlıklı olmasında etkilidir. 1 tane aloe vera yaprağı içindeki jel çıkarılır ve sonrasında cilde dairesel hareketler ile nazikçe 10-15 dakika masaj yaparak uygulanır. Cildin emmesi beklenir ve 10 dakika bekletildikten sonra yüz ılık su ile yıkanır.

Çemenotu Tohumu

Çemenotu; yanakların dolgun görünmesi için birebirdir. Çemenotu tohumunda bulunan antioksidanlar ciltteki zararlı serbest radikalleri  yok eder ve ciltte oluşan hasarı azaltır. Bunun için 1 yemek kaşığı çemenotu tohumu su ile macun kıvamı alıncaya dek karıştırılır. Sonrasında ise çemenotu karışımı yüze yanaklara sürülüp 10-12 dakika bekletilir. Ardından yüz ılık su ile yıkanır ve kurulanır. Günlük olarak uygulanan bu yöntem sayesinde yanaklar daha dolgun bir görünüm kazanmaktadır.

Süt

Her gün 10-15 dakika yanaklarınıza süt ile yapacağınız masaj cilde yumaşaklık ve dolgunluk verecektir. Bu uygulama sonrasında ise yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Sütün içeriğinde bulunan süt cilt için çok faydalıdır. Daha dolgun yanaklara sahip olmak için her gün 1-2 bardak süt de tüketmeniz faydanıza olacaktır.

Karbonhidrat

Karbonhidrat açısından zengin olan besinler yanakların daha dolgun görünmesine yardımcı olmaktadır. Makarna, pirinç ve ekmek ile karbonhidrat tüketiminizi arttırabilirsiniz. Ayrıca karbonhidratlar vücuda enerji verir. Ancak karbonhidrat tüketiminde aşırıya kaçılmamalıdır. Aksi taktirde vücutta sağlıksız hızlı kilo alımı gerçekleşecektir.

Doğal Yağlar

Yanakların daha dolgun görünmesi için doğal yağlar çok farklı şekillerde kullanılabilir. Aynı zamanda yüzden kilo almak için sağlıklı yağlar da tüketilebilir: zeytinyağı, hindistancevizi ve kanola yağı. Cildinize badem, hindistancevizi yağı ve avokado yağı ile yapacağınız düzenli masaj ile cildiniz daha dolgun ve sağlıklı bir görünüm alacaktır.

Elma

Elma, cildi taze ve dolgun hale getirebilecek, pektin adı verilen karmaşık karbonhidratlar gibi besleyici özelliklere sahiptir. Ayrıca elmada ciltteki hasar ile savaşan, cildin dokusunu ve elastikiyetini artıran yüksek miktarda antioksidan bulunmaktadır. Bir elmayı ikiye bölün. Bir yarısını ezip yanaklarınıza eşit olarak masaj yaparak uygulayın. Bu şekilde elmayı cildinizde 15 dakika bekletin. Sonrasında ise yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı günlük olarak tekrarlayın.

Gliserin

Gliserin yanakların dolgunlaşması için çok etkilidir. Cildi derinlemesine nemlendirerek cildin pürüzsüz ve dolgun görünmesini sağlar. Gül suyu  da cildi besler ve cilde parlaklık kazandırmada etkilidir.eşit oranda gliserin ve gül suyunu karıştırıp gece uyumadan önce yanaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Bunu bir gece bekletin ve ertesi sabah yüzünü ılık su ile durulayın. Bu uygulamayı günlük olarak tekrarladığınız taktirde etkili ve gözle görülür sonuçları hemen fark edeceksiniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT