Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Canlı saçlar için en etkili karışım.. Ilık suyla karıştırıp sürün bukle bukle olsun

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Canlı saçlar için en etkili karışım.. Ilık suyla karıştırıp sürün bukle bukle olsun

Kabarık, kuru, yağlı ya da kepekli saç sorununu evde uygulayabileceğiniz bal, zeytinyağı, muz, yoğurt, liman gibi basit malzemelerle çözebileceğinizi biliyor musunuz? Tek yapmanız gereken uygun malzemeleri uygun oranlarda karıştırmak ve gerektiği kadar uygulamak. Canlı saçlar için doğal yöntemleri derledik...

Canlı saçlar için en etkili karışım.. Ilık suyla karıştırıp sürün bukle bukle olsun

Birbirinden farklı saç bakım yöntemi olduğunu biliyoruz. Peki size en çok hangisi uygun? Öncelikle saçlarınızın durumunu analiz etmeniz gerekiyor. Bunun için uzmandan yardım almanıza da gerek yok... Saçlarınız sık sık yağlanıyorsa ya da kepek sorununuz varsa haberimizi okumaya devam edebilirsiniz

Yeni trendlerle birlikte doğallık artık her şeyin önüne geçmiş durumda. Saçlarda uygulanacak doğal yöntemler mevcut. İşte saçlarınıza evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bakım kürleri...

1- CANLI, PARLAK SAÇLAR İÇİN BAL VE LİMON

Şehirde yaşayan insanların saçları kuşkusuz kırsalda yaşayan insanlara göre daha çok kirlenip yıpranmakta. Genetik faktörlerin de etkili olduğu saçlarımız için doğal bakımlar uygulamak her zaman daha iyi bir seçenek. 

Mat ve cansız görüntüyü kırmak için rutin uygulamak şart. Canlı, parlak ve dolgun gözüken saçlar için saf bal ve limonu sıcak suyla karıştırmanız yeterli. Saçlarınızın boy ve uç kısımlarına uygulama yapabilirsiniz. Bu karışımı 10 dakika beklettikten sonra yıkama işlemi yapabilirsiniz. 

2- KURU SAÇLARI ZEYTİNYAĞI İLE NEMLENDİRİN

Yıpranmış ve nemsiz kalmış kuru saçlarınızı yeniden canlandırmak için öncelikle seçtiğiniz şampuanın saçlarınıza uygun olmasına dikkat edin. Kuru saçlarda kırılma daha çok olacağı için nem saçlar için çok önemlidir.

Bunun için tavsiye edebileceğimiz şeylerin başında argan yağı geliyor. Argan yağını saf zeytin yağı ve esmer şekerle saç uçlarına gelecek şekilde sürebilirsiniz. 15 dakika beklettikten sonra masaj yaparak saçlarınızı durulayabilirsiniz. 

3- YAĞLI SAÇLARA YUMURTA, KAYA TUZU LİMON ÜÇLÜSÜ

Yağlı saça sahip olmak çok zordur. Fakat bu durumun dezavantajını en aza indirgeyebilirsiniz. Bunun için belli bir bakım rutini gerekiyor. Sabırlı olup bu rutine sadık kalırsanız bu tarif tam size göre...

Yanlış kozmetik ürünü kullanımıyla beraber yağlanan saçları normal haline getirmek zaman alır. Sabırlı davranır bakım yapmaya devam ederseniz sorun ortadan kalkacaktır. Saç kremi kullanmanın da saça zarar verdiğini unutmamalıyız. Saç kremini saç uçlarına sürmek yeterli olacaktır. 

Saçın dengesini bozmadan çözüme odaklanmakta fayda var. Yumurta beyazını ve limonu karıştırıp içine de kaya tuzu eklerseniz karışımınız hazır demektir... Bu karışımı saç boyuna ve uçlarında 20 dakika  bekletmek yeterli olacaktır. 

4- KEPEĞE KARŞI KANTARON YAĞI 

Hem kadınlarda hem erkeklerde ortak saç düşmanı kepektir. Stes, yanlış saç aleti kullanımı, çevresel faktörler, yanlış şampuan seçimi, bakım ürününü fazla kullanmak kepek oluşmasında yeterli nedenler arasında yer alıyor. Cilt rahatsızlığına bağlı olarak kepek sorununuz yoksa bunu doğal yollarla çözmeniz mümkün.

Nane yağı, hindistan cevizi yağı, rendelenmiş limon kabuğunu güzelce karıştırıp saç diplerinize parmak uçlarınızla yedirebilirsiniz. En az 10 dakika bekletilmesi tavsiye edilen bu karışımı masaj yaparak uygulamanız gerekiyor. Masajı hızlı değil yavaş bir şekilde 15 dakika boyunca yapabilirsiniz. 

Saçlarınızı arındırdıktan sonra pamuk yardımıyla saç diplerinize fazla bastırmadan saf kantaron yağı sürebilirsiniz. Kantaron yağı saç diplerinize yenilenme konusunda iyi gelecektir. 

5- KABARIK SAÇLARI YATIŞTIRAN KARIŞIM: YOĞURT, MUZ...

Kabarık saçları şekillendirmek hem zor hem de vakit alan bir işlemdir. Yıka çık olayının kabarık saçlı kişilerde bir hayal olduğunu biliyoruz. 

Düzenli bir rutin uygulandığında kabarık saçlarınızı sakinleştirmek mümkün olabilir. Hem de bunu doğal yollarla yapabileceğinizi söylesek... 

Kabarık saçı sakinleştirmenin formülü şöyle:

Süzme yoğurt, muz, bal ve 2-3 damla argan yağını karıştırın. Saç uçlarına ve boyuna sürülmesi önerilen bu karışımı 30 dakika bekletin ve kabarık saçlarınıza elveda deyin. 

Kaynak : buseterim.com.tr
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...