Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Isısız saç şekillendirme yöntemleri: 4 öneriyle saçlarınızı koruyun

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Isısız saç şekillendirme yöntemleri: 4 öneriyle saçlarınızı koruyun

Saçlarınızı ısı kullanmadan da şekillendirebileceğinizi biliyor musunuz? Yıpranmasından korktuğunuz bebek gibi baktığınız saçlarınız artık ısıya maruz kalmak zorunda değil.

Hiçbirini yapamıyorsanız örgüyle uyuyabilirsiniz
Hiçbirini yapamıyorsanız örgüyle uyuyabilirsiniz

Isısız saç şekillendirme son zamanlarda trend oldu. Çevresel faktörlerden fazlasıyla etkilenen saçlarımızı bir de ısıya maruz bıraktığımızda yıpranması maalesef kaçınılmaz. Düzleştiriciler maşalar her ne kadar hızlı ve pratik bir yöntem olsa da ısı zaman içerisinde saçlarımızı kurutuyor ve yakıyor. 
Güzel ve bakımlı saçlara sahip olmak için düzenli aralıklarla maske yapmak da çok önemli. Sıcak havalarda uzun vakit ayırarak zaman kaybetmektense ısı kullanmadan şekillendirme yöntemlerine şans verin...


1- BORNOZ İPİYLE SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Isısız saç şekillendirme yöntemleri: 4 öneriyle saçlarınızı koruyun

Bornoz ipiyle saç yapmak çok kolay. Isısız saç şekillendirme yöntemleri arasında karşımıza çıkan bu yöntem kurtarıcınız olacak. Bornoz ipini eşit olacak şekilde saçlarınızın üzerine yerleştirin. İpi önce bir taraftan başlayarak örün. Her iki tarafıda ördükten sonra isterseniz sabitleyici kullanabilirsiniz. 


2- PLAJ DALGALI SAÇLAR

Isısız saç şekillendirme yöntemleri: 4 öneriyle saçlarınızı koruyun

Duştan sonra yapması daha basit olan plaj dalgaları adeta yaz aylarının kurtarıcısı oluyor. Nemi alınmış saça besleyici serum veya saç yağı sürdükten sonra saçlarınızı bölümlere ayırın. Her bölümü gevşek ve kıvrımlı bir topuz haline getirdikten sonrası artık çok kolay. Bu şekilde bir saat durduktan sonra geriye sabitleyici kullanmak kalıyor. Sonuç maşalı ama maşasız doğal dalgalı saçlar...

Saç köpüğü kullanarak da bu şekilde dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz. Yine aynı şekilde saçtaki nemi aldıktan sonra köpüğü saça uygulayın ve kurutun. Hafif bir saç spreyiyle işlemi tamamlayabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise vakti kısıtlı olanlar için öneriliyor. İşlem çok basit sadece ellerinizle masaj yaparak dalgalar oluşturabilirsiniz. 

3- ÖRGÜYLE UYUMAK

Isısız saç şekillendirme yöntemleri: 4 öneriyle saçlarınızı koruyun

Klasik saç şekillendirme yöntemlerinden biri olan örgüyle şekillendirmeyi bilmeyen yoktur. Bu halat örgü yönteminde örülen tutam bükülerek örgüye dahil edilir. Hareketli saç modeli sevenler için bu yöntem çok fazla tercih ediliyor. Saçlarınız kalın ve düzse dört, ince ise iki tutamla bu örgü modelini yapabilirsiniz. Akşam yatmadan yapılması tavsiye edilen bu modelde sabah uyandığınızda istediğiniz saçlara kavuşmuş olacaksınız. 

4- SAÇ KREMİ KULLANMAK 

Isısız saç şekillendirme yöntemleri: 4 öneriyle saçlarınızı koruyun

Saç kremi kuşkusuz kadınların vazgeçilmezidir. Elektriklenmeyi de önleyen saç kreminin sıcak havalarda özellikle tercih edildiğini biliyor muydunuz?
Eğer kıvırcık saç yapısına sahipseniz iyi bir saç kremine yatırım yapmanızda fayda var.  

Krem kullanarak sadece elinizle istediğiniz şekli verebilirsiniz. Saçlarınızın uzun, kısa, ince ve kalın yapıda olması fark etmeden bu yöntemle istediğiniz gibi saçlarınızı şekillendirebilirsiniz. Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan hindistan cevizi yağı da en az saç kremleri kadar şekillendirmede kullanılıyor. Haftada en az bir kere bu yağı kullandığınızda hem saçlarınızdaki nemi fark edeceksiniz hem de şekil vermek artık sizin için çok kolay olacak. 

 

Kaynak : haberturk.com, sabah.com.tr
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...