Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Rüyada balık görmek ne anlama gelir? Rüyada çok balık görmek, balık tutmak, almak, pişirmek ne demek?

Mavi Kadın>Rüya tabirleri>Rüyada balık görmek ne anlama gelir? Rüyada çok balık görmek, balık tutmak, almak, pişirmek ne demek?

Rüyada balık görmek genel olarak olumlu anlamlara işaret eder. Bu rüya, kısmetin ve bolluğun sembolü olarak tabir edilir. Rüyada çok sayıda balık görmek, canlı balık görmek ne demek? Rüyada balık tutmak, balık satın almak, balık pişirmek, büyük balık görmek ve balıkla ilgili tüm rüya tabirleri sayfamızda.

Rüyada balık görmek ne anlama gelir? Rüyada çok balık görmek, balık tutmak, almak, pişirmek ne demek?

Hızlı erişim: 

 • Rüyada çok sayıda balık görmek ne demek?
 • Rüyada denizde balık tutmak ne anlama gelir?
 • Rüyada balık yemek tabiri nedir?
 • Rüyada turuncu balık görmek anlamı nedir?
 • Rüyada büyük balık tutmak anlamı nedir?
 • Rüyada küçük balık tutmak tabiri nedir?
 • Rüyada canlı balık görmek ne demek?
 • Rüyada suyun içinde balık görmek anlamı nedir?
 • Rüyada çiğ balık görmek ne demek?
 • Rüyada balık pişirmek ne anlama gelir?
 • Rüyada balık satın almak ne demek?
 • Rüyada balık kılçığı görmek ne anlama gelir?

Rüya tabirlerinde balık simgesi, kısmet, bereket ve bolluk anlamlarını taşır. Rüyada balık görmek bu nedenle olumlu şeylere, güzel gelişmelere işarettir. Balık rüyalarının yorumu, rüyanın detaylarına göre de şekillenir. Rüyada balığın nasıl görüldüğüne bağlı olarak, balık görmek; maddi kazancın artması, yeni ortamlara girmek, mutlu bir izdivaç, başarı, şans, bolluk bereket ya da kötü olan sağlığın yeniden kazanılması anlamlarına gelir. Eğer rüyanızda çok sayıda balık görüyorsanız, bu maddi kazancın artacağı anlamına gelir. 

Rüyada balık tutmak, çok sayıda balık görmek, balık pişirmek ve diğer tabirlere yukarıdaki hızlı erişimdeki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

RÜYADA ÇOK SAYIDA BALIK GÖRMEK

Rüyada çok sayıda balık görmek kişinin birlikte iş yaptığı kişilerle başarı elde edeceğine, yüksek kazanç, şans, bereket, mevkii, kısmet yönünden açık olduğuna işarettir. Çok sayıda balık görme rüyası balığın sayıca ne kadar çok olduğuna göre elde edilecek başarı, şans, kısmetin yüksek olacağına yorulur.

RÜYADA DENİZDE BALIK TUTMAK

Rüyada balık tutmak elle yapılıyorsa kişinin emek verdiği işlerin neticesini en iyi şekilde alacağı anlamına gelir. Oltayla balık tutmak sağlığıyla ilgili güzel haberler alacağına işaret eder. Rüyada çok sayıda kişiyle birlikte balık tutmak yeni ortamlara girmek manasındadır. Rüyada başka birinin balık tutması bazı fırsatların kaçırılacağına dair anlam taşır. Kişi tuttuğu balığı bırakıyorsa çevresine yardımda bulunacağı, hayırlı işlere vesile olacağı öngörülür.

Rüyada balık görmek ne anlama gelir? Rüyada çok balık görmek, balık tutmak, almak, pişirmek ne demek?

RÜYADA BALIK YEMEK

Rüyada balık yemek tabiri balığın çiğ ya da pişmiş olmasına göre değişir. Rüyada yenen balık çiğse kişi bekârlıktan kurtulup izdivaç yolunda adım atacaktır. Çiğ balık yiyen kişi evliyse önemli bir hastalık atlatarak sağlığına kavuşacaktır. Çiğ balık yemenin bir başka anlamı da beklenmedik yerden gelen maddiyattır.

Rüyada pişmiş balık yemek kişinin olumlu sebeplerle bir taşınma gerçekleştireceğine işaret eder. Bu rüyanın yorumundan daha iyi koşullarda bir eve, yakınların olduğu yere, evlenerek ya da terfi alarak taşınmak anlamları çıkabilir.

RÜYADA TURUNCU BALIK GÖRMEK

Rüyada turuncu balık görmek kişinin ne yaparsa yapsın, hangi işe baş koyarsa koysun olumlu sonuçlar alacağını gösterir. Turuncu balık rüyası şans ve bahtın açılacağına, bolluk, bereketin eksik olmayacağına dair anlamlar taşır.

  Rüyada balık görmek ne anlama gelir? Rüyada çok balık görmek, balık tutmak, almak, pişirmek ne demek?

RÜYADA BÜYÜK BALIK TUTMAK

Rüyada büyük balık tutmak çalışan kişiler için yükselme anlamındadır. Bu rüya ile istedikleri mevkiye gelecekleri rivayet edilir. Kişi kendi işini yapıyorsa büyük maddi kazanç sağlayacağı, başarı elde edeceği şeklinde yorumlanır. Kişi çalışmıyor ve bekarsa kısmetli bir döneme gireceği, mutlu bir izdivaç yapacağına işaret eder. Rüyada büyük balık tutmak herkes için olumlu anlama sahiptir.

RÜYADA KÜÇÜK BALIK TUTMAK

Rüyada küçük balık tutmak kişinin hayatında oluşacak minik dertlere işaret eder. Bir başka yoruma göre ise boyut olarak küçük ama maddi değer olarak yüksek bir mal edinileceği anlamındadır.

Rüyada balık görmek ne anlama gelir? Rüyada çok balık görmek, balık tutmak, almak, pişirmek ne demek?

RÜYADA CANLI BALIK GÖRMEK 

Rüyada canlı balık görmek hanedeki birinin sevdiği kişiyle kavuşması anlamını taşır. Çiftler arasında engel ya da kavuşmak zor görünüyorsa canlı balık rüyası tüm engellerin ortadan kalkacağı anlamındadır. Rüyada canlı balığın yürüdüğünü ya da hareketli olduğunu görmek bazı olumsuz durumlarla karşılaşılabileceği fakat gereken sabır gösterilirse aşılacağına rivayettir.

RÜYADA SUYUN İÇİNDE BALIK GÖRMEK

Rüyada suyun içinde balık görmek çok kısmetli, bereketli bir işi ifade eder. Su ve balık simgelerinin anlamları pozitiftir. İki pozitif anlamda simgenin rüyada görülmesi ekstra kısmet, mutluluk, bereket, bolluk demektir. Kişi hayalini kurduğu şeye (maddi kazanç, kısmet, mevkii, başarı, sağlık) kavuşacaktır.

RÜYADA ÇİĞ BALIK GÖRMEK 

Rüyada çiğ balık görmek hane içinde hiç beklenmedik bir olayın gerçekleşeceği anlamındadır. Bu olay hanedeki bir bireyi ya da hanedeki tüm bireyleri etkileyecektir. Hane bireyleri birbirlerine destek olup bu durumun üstesinden gelebilirler.

Rüyada balık görmek ne anlama gelir? Rüyada çok balık görmek, balık tutmak, almak, pişirmek ne demek?

RÜYADA BALIK PİŞİRMEK

Rüyada balık pişirmek girişilen işte iyi bir başlangıç yapılacağına işaret eder. Emek sarf edilerek ulaşılacak başarı hayırlı sonuçlar getirecektir. Rüyada balık pişirmenin bir başka anlamı da kişinin hane içinde birisi için fedakârlık yapacağıdır. Kişi rüyasında balık pişirdiğinden bahsediyorsa hayal kırıklığına uğrayacaktır.

RÜYADA BALIK SATIN ALMAK

Rüyada balık satın almak mal mülk artışına ya da yüksek kazançlar elde edileceğine işaret eder. Rüyada satın alınan balığın türü, boyutu belliyse rüyanın yorumu bu ayrıntılara göre farklılaşır. Rüyada hamsi gibi küçük balık satın almak küçük bir kazanç elde etmek, büyük bir balık satın almak bolluk, bereketin artışı, somon balığı satın almak hayallerin ötesinde bir kazanç elde etmek anlamlarına gelir. Rüyada ton balığı satın almak şans yönünden pozitif bir zamanda olduğunun işaretidir.

RÜYADA BALIK KILÇIĞI GÖRMEK

Rüyada balık kılçığı gören kişinin ufak tefek bazı sıkıntılar yaşayacağı fakat gerekli sabrı gösterirse sonrasında feraha ereceği rivayet edilir. Rüyada balık kılçığı yutmak geçmişten gelen bir pişmanlığı ifade eder. Balık kılçığının ağızdan çıkması kişinin yapacağı bir itirafın hayırlı bir sonuca ulaşacağı anlamındadır.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Işıl Bulur
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
2 Görüş
hasna gülen29 Şubat 2024 - 22:01
çok şükür iyiymiş anlamı
filiz beykent29 Şubat 2024 - 22:00
rüyada bir sürü balık tutuyordum. balıklar kovada kıpır kıpır oynuyordu. sonra kovanın altı delikmiş, balıklar tekrar denize akıp gittiler..çok ilginç bir rüyaydı..ne demek acaba
Sonraki Haber Yükleniyor...