Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
26-09-2023 16:41 | Güncelleme : 26-09-2023 16:51

Kandil simidi kaç kalori? Diyette kandil simidi yenir mi?

Google News

Geleneksel olarak tüketilen, kandillerin vazgeçilmezi çıtır çıtır kandil simidi kaç kalori biliyor musunuz? Diyette olanlar ve 1 adet susamlı kandil simidinin kalorisini merak edenler için detaylar yazımızda…

Leziz kandil simidi, dini günlerin vazgeçilmez lezzetlerinden biridir.
Leziz kandil simidi, dini günlerin vazgeçilmez lezzetlerinden biridir.

Dualarla buluşulan gecelerin geleneksel ikramlığı kandil simidi, çocuk ya da yetişkin demeden herkesin favori atıştırmalığı. Dini gün ve gecelerin vazgeçilmez bu yiyeceğini ister evde yapabilir isterseniz pastaneden taze taze satın alabilirsiniz. Peki, bir tane kandil simidi kaç kalori? Diyette kandil simidi yenir mi?

BİR TANE KANDİL SİMİDİ KAÇ KALORİ?

Diyet yapanlar sıklıkla yediklerinin kaç kalori olduğunu sorgularlar. Eğer diyetteyseniz, paketli ürünler tüketirken etiket okuma alışkanlığınız olabilir. Çok fazla kalori aldığınız günlerde kilonuzda artış olabilir, bu artış zamanla yerleşebilir. İşte bu sebeple yediklerinizin kaç kalori olduğunu, kilo aldırıp aldırmayacağını merak ediyor olabilirsiniz.

Diyetteyken kandil günlerine denk geldiğinizde, size ikram edilen kandil simitleri çok lezzetli görünüyor olabilir. Yemediğinizde kendinizi eksik ve hatta mutsuz da hissedebilirsiniz. Özellikle çok sık kalori hesabı yapan biriyseniz muhtemelen “kandil simidi kaç kalori” sorusunun cevabını da merak edeceksinizdir.

Hazırlanışı için susam, çörekotu, mahlep kullanılan 35 gramlık 1 adet kandil simidinin kalorisi 167 Kcaldir. Kandil simidinin 1 porsiyonu 2 adet kandil simidi şeklindedir. Kalori hesabınızı bu bilgiler ışığında yapabilirsiniz. 1 adet susamlı kandil simidi kaç kalori diye soranlara vereceğimiz bir diğer bilgiyse bu yiyeceğin besin değerleri…

Kandil simidi kaç kalori? Diyette kandil simidi yenir mi?

Bir kandil simidinin besin değerleri ise şu şekilde:

Karbonhidrat: 14.97 gr

Yağ: 10.69 gr

Kolesterol: 16.62 mg

Kalsiyum: 5 mg

Sodyum: 130.45 mg

Potasyum: 38.96 mg

Lif: 1.08 mg

Protein: 2.93 mg

KANDİL SİMİDİ KİLO ALDIRIR MI?

Bir paket kandil simidini bir oturuşta yemeyecekseniz kandil simidi kilo aldırır mı sorunuza “hayır” yanıtını verebiliriz. Bir iki kandil simidi yemekle kilo almazsınız ama bir miktar kalori alabilirsiniz. Alacağınız bir miktar kaloriyi günlük alacağınız kalori değerinin içerisinde düşünerek porsiyonlarınızı dengeleyebilirsiniz. Aksi takdirde kalorisi yüksek bu yiyeceği tüketmemeniz gerekebilir.

DİYETTE KANDİL SİMİDİ YENİR Mİ?

Kandil simidi, karbonhidrat ve yağ oranı yüksek bir yiyecektir. Bu yüzden diyette kandil simidi yenmesi önerilmez. Diyet yapanların doymuş yağ ve karbonhidrat açısından fakir olan gıdaları tercih etmeleri önerilir. Bu yüzden diyette kandil simidi yenmez. Ancak canınızın çok fazla çekebileceğini tahmin ettiğimiz mahlepli bu yiyeceği diyetisyeninize danışabilirsiniz.

Kaynak : yasemin.com, nefisyemektarifleri.com
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.