12 Aralık 2019, Perşembe 14:41

Zalain Krem Kullananlar Yorumları Ve Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Zalain Krem Kullananlar Yorumları Ve Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Zalain Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Zalain krem mantar tedavisinde kullanılan bir kremdir. Maya mantarlarının ya da  dermatofit isimli mantarların yol açtığı ayak mantarı (Tinea pedis), kasık mantarı (Tinea cruris), vücut mantarı (Tinea corporis), sakal mantarı (Tinea barbae), el mantarı (Tinea manus)’nın tedavisinde ve ayrıca, kandidiyaz (Candidiasis veya Moniliasis) ve Pityriasis versicolor isimli cildi yüzeyinde tutunan mantarların (mikozların) tedavisinde kullanılan Zalain krem cilt üzerinde mantar görülen bölgeyi iyileştirmek için bölgeye sürülerek uygulanır. Zalain krem fiyatı:14.05 TL'dir.

Zalain krem mantar hastalıklarının tedavisinde büyük rol oynamaktadır. Sahip olduğu sertakonazol nitrat adlı etken madde sayesinde, çeşitli mantar hastalıklarının tedavi edilmesinde çok etkilidir ve bu yüzden de doktorların mantar hastalığından mustarip hastalarına reçete ettiği ilaçlar arasında en üst sıradadır. Mantarların cilt yüzeyinde çoğalarak yayılmasını engelleyen bu kremin doktor reçetesi olmadan kullanılması tavsiye edilmemektedir. Bu makalede Zalain krem nedir, nasıl kullanılır, faydaları ve yan etkileri nelerdir gibi konulara değinilmektedir.

Zalain Krem Nasıl Kullanılır?

Zalain krem deride mantar görülen bölgeye sürülerek uygulanır. Mantar hastalığının tedavisi için krem kullanımına başlandıktan sonra kremin sürüldüğü bölgede hafif olarak kızarıklıklar oluşması muhtemeldir. Bu kızarıklar kişiyi endişelendirerek krem kullanımını bıraktırmamalıdır. Günde bir yada iki kez (bir kez uygulanacaksa tercihen akşam, iki kez kullanılacaksa 1 sabah, 1 akşam olmak üzere) mantar görülen bölgenin üzerine 1 cm genişliğindeki çevresine sürülerek uygulanır. Kalıcı olarak tedavi sağlanarak mantardan kurtulma süresi mantarın türüne, mantar görülen bölgenin durumuna ve mantarların ortaya çıkma sebeplerine göre yani kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak mantarların yok olmaya başlaması ve belirtilerin ortadan kaybolmasının yaklaşık olarak 3 ila 4 hafta arasında sürdüğü söylenebilir fakat tedavinin tamamen tamamlanarak mantarların geri gelmeyecek şekilde yok edilmesi 4 haftayı bulmaktadır.

Zalain Krem Ne İşe Yarar?

Daha önce de belirtildiği üzere Zalain krem mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir kremdir. Diğer kullanım alanlarına bakacak olursak;

  1. Dermatofit adı verilen maya mantarların neden olduğu ayak mantarının tedavisinde kullanılmaktadır.
  2. Kasık mantarı (Tinea cruris)sorunu yaşayanlara doktor tarafından reçete edilir, bu mantarı tedaviye yardımcı olur.
  3. Vücut mantarının (Tinea corporis) iyileştirilmesine katkı sağlar.
  4. Sakal mantarı (Tinea barbae) sorununa oldukça iyi gelen bir kremdir.
  5. El mantarı (Tinea manus)’nın tedavisinde büyük rol oynar.
  6. Kandidiyaz (Candidiasis veya Moniliasis) ve Pityriasis versicolor isimli cilt üzerine tutunan mantarların (mikozların) tedavisinde oldukça etkilidir.

Zalain Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

  1. Uygulama bölgesinde hafif ve geçici kızarıklıktan (eritematöz reaksiyon), hassasiyet, geçici renk değişiklikleri, şiddetli kaşıntı, yanma hissi, su kabarcıkları (vezikül) oluşmasına kadar değişebilen tahammülsüzlük tepkileri,
  2. Ciltte temasla ortaya çıkan deri iltihabı (kontakt dermatit) ve/veya döküntü, deride kuruma

Bunlar, Zalain kremin hafif yan etkileridir. Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz

Zalain Krem Kullanıcı Yorumları

Düzenli kullanıldığında etkili bir tedavi sağlayan krem benim hastalığımın geçmesine yardımcı oldu.

35 haftalık hamileyim ve enfeksiyon şikayetiyle çarşamba günü doktora gittim. Doktor bana Zalain isimli bir krem verdi fakat bu kremi uyguladığımdan beri vajinamda aşırı kaşıntı ve batma hissi var. Daha önce hiç böyle bir sıkıntı yaşamamıştım.

Zalain kremi önceden mantar enfeksiyonu için ben de kullanmıştım. Duştan çıkında sürüyordum. Doğum yapana kadar enfeksiyonun tam olarak geçtiğini söyleyemem ama doğumdan sonra tamamen ortadan kayboldu. Doktor tarafından reçete edildi ise kullanılması gerekli olan bir krem.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT