30 Kasım 2021, Salı 15:07

Klomen Kullanıp Hamile Kalanların Yorumları Nasıl İkiz Gebelik Olur mu

Klomen Kullanıp Hamile Kalanların Yorumları Nasıl İkiz Gebelik Olur mu

Klomen hamile kalmak için kullanılan gebe kalmayı kolaylaştırıcı bir ilaçtır. Klomen, yumurtanın çatlamasını teşvik eden, döllenmeye yardımcı ilaçlardan biridir. Klomen kullanımı ile hamile kalan pek çok kadın vardır. Hatta istatistiksel verilere göre Klomen kullanan kadınlardan %50'den fazlasının gebe kaldığı söylenebilir. Fakat Klomen herkeste aynı sonucu vermemektedir. Çünkü herkesin fizyolojik yapısı değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple ilaca verdikleri tepkiler de farklılık arz etmektedir.

Klomen Kullanan Kadınların Yaşadıkları

 1. Klomen kullanmaya başladıktan 3 ay sonra hamile kaldım, şimdi hamileliğimin 29. Haftasındayım. Çok mutluluk verici bir duygu. Klomen gebe kalmaya yardımcı oluyor.
 2. Merhaba kızlar, Klomen'i 1 ay kullandım ve aynı ay içerisinde hamile kaldım. İkizlerim olacak. Dilerim isteyen herkes bu muhteşem duyguyu tadar.
 3. Klomen kullanarak hamile kalanlardan biri de benim. Çocuk sahibi olmama engel teşkil eden bir durumum yoktu, sebepsiz kısırlık tanısı konmuştu. Günde 2 tane aldım, PREGNYL adlı bir iğne kullandım. O gece ve ertesi gece eşimle beraber olduk ve hamile kaldım. İnşallah siz de en yakın zamanda mutlu haberi alırsınız. Ben şu an 7+1 hamileyim. Ultrasonda kalp atışı da görüldü.
 4. Klomen kullanıp hamile kaldım. Bir yumurtam 14 milimetreydi. Diğer yumurtalarım daha küçük olduğu için zaten bir işe yaramıyordu. (Üstelik 14 mm olan da normal büyüklükte değildi.) Ayrıca düzensiz adet oluyordum, iki adetimin arası genelde 3-4 ay sürüyordu. Bazen 6 ay adet olmadığımı biliyorum. Adet söktürücü kullanmıyordum. Doktorum 30 gün beklememi, adet olmadığı takdirde hastaneye gelmemi söylemişti. Ona göre testler yapılacaktı. Fakat gerek kalmadı çünkü artık hamileyim!
 5. İlk defa Klomen kullandım ve hamile kaldım. Oğlum şu an 1 yaşında. Allah çocuk özlemiyle yanıp tutuşan kim varsa yardımcısı olsun, tez zamanda yüzleri gülsün.
 6. Klomen kullanmaya başladığım ay içinde hamile kaldım. Fakat gebeliğimin 8. haftasında bebeğim yaşamını yitirdi ve kürtaj oldum.
 7. Klomen kullandım ve hamileliğim 1 ay sonra gerçekleşti. İlk defa kullandıktan sonra yumurtam çatladı ve ilk ilişkimden hamile kaldım. 6. haftada bebeğimi düşürdüm. Tekrar Klomen kullandım ve yine faydasını gördüm. Şimdi 28 haftalığız.
 8. Klomen kullandım ve çatlatma iğnesi olup bu yöntemle hamile kaldım. İlk seferde değil ikinci kez kullandıktan sonra hamile kaldım, şükürler olsun.Hem de PKO hastası olduğum halde Klomen gebe kalmamda etkili oldu.
 9. Bebek sahibi olabilmek için 6 aydan beri uğraşıyorduk. Klomen kullanmaya bu ay başladım.Hamilelik testi yaptım.Çift çizgi gördüm ve doktora gittim. Doktorum '2 kese görünüyor' dedi. Ne eşimin ailesinde ne de benim ailemde hiç ikiz yok. Benim de ikiz bebeklere hamile olup olmadığım henüz kesinleşmedi, şimdi 6. haftadayım. Umarım doktorumun tahmini doğru çıkar. Rabbim, çocuk sahibi olmak isteyenleri hayallerine kavuştursun.Klomenle gebelikte %8-10’muş ikiz olma ihtimali.
 10. Ben Klomen kullandıktan sonra hamile kaldım. İlk kez kullanıyordum. Adetmin 3. gününde başladım ve bittikten sonra neredeyse her gece ilişkide bulunduk. Altıma yastık koyup bekliyordum. Farklı bir akıntı oluyordu, yumurtaların çatladığını oradan anlıyordum. Çok şükür, kısmetse ben de anne olacağım.
 11. Bebeğim 9 haftalıkken kalbi durduğu için kürtajla aldılar. 6 ay geçtikten sonra Klomen tedavisi görmeye başladım. 4. ayda hamile kaldım, ikizlerimin olacağını öğrendim. Bu tür ilaçları kullananların çoğul gebelik yaşama ihtimali yüksek.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

2 Yorum

 1. Songül

  İki ay klomen kullandım ilk ay yumurtlama gününde birliktelik olmadığı için gebelik olmadı. 2.ay gebe kaldım 5 haftalık şuan. Benim tavsiyem hamile kalmadan sağlıklı bir beden ve zihine sahip olmanız. İdeal kilonuza gelin huzurlu ve mutlu olun:)

 2. Misafir

  Merabâ bende klomen kullananlardanim benim 6 dusugum var bu ay doktor bana klommen tavsiiye etti kullandim adatime 10 Gun var bakalim nlck

 
 
KAPAT