09 Nisan 2020, Perşembe 18:44

Aknefloks Kullananlar Yorumları Nasıldır?

Aknefloks Kullananlar Yorumları Nasıldır?

Aknefloks Krem Nedir Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

Aknefloks sivilce, iltihaplı sivilce ve yüzeysel cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan krem şeklinde bir ilaçtır. Sorunlu olan cilde sürülerek uygulanır. Aknefloks krem fiyatı 35,65 TL'dir.

Aknefloks Nasıl Kullanılır?

Aknefloks oral kullanıma uygun değildir yani yutulmaz, sadece cilt yüzeyine haricen sürülerek kullanılmaya elverişlidir. Aknefloks krem, sabah ve uyumadan önce olmak suretiyle sivilceli kısma günde iki defa sürülmelidir. Aknefloks tedavisinin ideal zaman aralığı, 8(sekiz) hafta olup, hekiminiz size uygun Aknefloks tedavi müddetini ayarlayacaktır.

Tedaviden beklenen netice alınmadan, Aknefloks kullanımı sonlandırılmamalıdır. Yoğun ve tekrarlanan tedaviler, hastalığı durdurmayacak, rahatsızlığın daha çabuk geçmesine hiçbir etkisi olmayacaktır. Hatta bunun tersine, kızarıklık oluşumunu tetikleyebilir ve başka problemlere de yol açabilir.

Kullanım öncesinde cilt yüzeyini îtinâ ile yıkayın, ardından kurulayın. Muhtemel bir reaksiyona engel olmak amacıyla, bir miktar kremi, biraz pamuk kullanarak sürün. Bu işlem sırasında kremi dudaklarınıza ve gözlerinize değdirmemeye özen gösterin. İşiniz bittiğinde ellerinizi tekrar yıkayın.

Aknefloks'in 14 yaşından küçük bireylerde nasıl bir etki gösterdiğine dair bir bulgu yoktur, bu sebeple Aknefloks, 14 yaşından küçük kişilerin akne tedavisinde uygulanmamalıdır.

Aknefloks Kullananların Yorumları Nasıldır?

Ben Aknefloks kullananlardanım ve bu ilacın çok faydasını gördüm. Sivilcelerim gerçekten gözle görülür derecede azaldı. Bu ilacı kullanmaya ilk başladığınız sıralarda, hiçbir yararı olmuyor gibi hissedebilirsiniz. Ancak kesinlikle vazgeçmeyin ve düzenli olarak kullanmayı sürdürün. Zira bu ilaçtan sonuç alabilmek için, en az üç hafta boyunca kullanmak gerekiyor.

Aknefloks kullanmaya başlayalı bir hafta oldu. Günde bir defa sadece sabahleyin uyguluyorum. Gece uyumadan önce ise Clindoxyl sürüyorum. Şimdilik sivilcelerimin en bâriz olanlarından kurtulmuş durumdayım ancak izleri kaldı. 15 gün süreyle Aknefloks kullanımını sürdüreceğim, umarım bu sorun tamamen biter.

Ben de Aknefloks, Clindoxyl ve Azitro kullanmaktayım. Tedaviye başlayalı 15 gün olmasına rağmen şimdiden etkisini göstermeye başladı. Başlangıçta sivilce izlerim epey belirginleşti, ardından gitgide hafifledi tabii.

Ben Aknefloks tedavisi görüyorum, bu kremi her sabah yüz bölgesine uyguluyorum ancak ne zaman sürsem, bir iki dakika içerisinde aşırı bir kaşıntı başlıyor, acaba kullanmayı sürdürsem mi yoksa bıraksam mı çok kararsız kaldım.

Aknefloks Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, Aknefloks’un içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz doktorunuza söyleyiniz:

  1. Kaşıntı
  2. Kabartı
  3. Kuruluk
  4. Deride tahriş
  5. Sıcaklık hissi
  6. Kızarıklık
  7. Kabarıklık
  8. Deri renginde açılma

Bunlar Aknefloks’un hafif yan etkileridir. Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

Aknefloks setil alkol, stearil alkol ve setostearil alkol içerdiğinden bölgesel deri reaksiyonlarına (örneğin temasla ortaya çıkan deri hastalığı kontakt dermatite) neden olabilir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT