28 Eylül 2020, Pazartesi 19:16

Expiğment Krem Kullananlar Yorumları Nasıldır?

Expiğment Krem Kullananlar Yorumları Nasıldır?

Expiğment Krem Ne İçin  Kullanılır, Kullananların Yorumları Nasıldır?

Expigment krem cilt üzerinde oluşan kahverengi lekeler, çil, güneş lekeleri, sivilce(akne) izleri ve siyah cilt lekeleri gibi problemlere iyi gelen bir krem olup, eczanelerden temin edilebilir. Expigment krem cilt yüzeyinde kullanılan bir ilaç olup, güçlü bir etkiye sahiptir. Son zamanlarda cilt problemlerinin tedavisinde sıkça başvurulan bir çözüm olup kullanımı oldukça yaygındır.

Expigment Krem Kullananların Yorumları

Expiğment kremi kullanmaya, geçtiğimiz yıl tatilden döndükten sonra dermatologumun önerisi üzerine başlamıştım. Her gece ince bir katman şeklinde uyguluyordum, sabaha kadar cildimde bekliyordu. Ertesi gün yıkıyordum ve gün içinde sık sık Solenta Pigmenta güneş kremimi sürüyordum. Başlangıçta kendimdeki inanılmaz değişime çok şaşırdım, adeta kendimi tanımakta zorlandım diyebilirim. Bebek gibi pürüzsüz, yumuşacık ve bembeyaz bir cilde sahip olmuştum.

Expiğment %2 kremi bacaklarımdaki batık izleri için bir süredir kullanıyorum ve 1 tüp dün bitti. Bacağımdaki izleri önemli derecede azalttı, bu sorunuma gerçekten iyi geldi. Bir de bu krem gizli bir yeteneğini daha gösterdi; şöyle ki, ayak bileğimde üç yaşından bu yana bir yanık izi vardı ve bu krem, onu hemen hemen tamamıyla ortadan kaldırdı. Bunu nasıl başardığını doğrusu aklım almıyor. Ben yalnızca gece uyumadan önce kullandım ve düzenli olarak her gece buna devam ettim. Üç haftada tüp bitti. Bir de şunu belirtmek istiyorum, kokusu gerçekten çok berbat.

Expiğment kremi, yüzümdeki lekeler için kullandım ve bu müthiş ürün, 1 hafta gibi kısa bir sürede lekelerden eser bırakmadı. Başlangıçta, kremi uyguladığınız yerlerde biraz kızarıklık oluşuyor, âdeta domates gibi kıpkırmızı dolaşıyorsunuz. Ardından deriniz soyulmaya başlıyor, yavaş yavaş kızarıklık ve soyulma tamamen kayboluyor. Güneş koruyucu kremle birlikte kullanmak gerektiği kanısındayım.

Expiğment %4 ürününü, güneşten dolayı cildimde oluşan lekelenmeleri gidermek amacıyla düzenli olarak kullandım. Asla cildime zarar vermedi; soyulma, kızarma, leke açma, yanma gibi yan etkileri hiç olmadı. Cildimi iyice nemlendirdi, hepsi bu.

Bu kremi koltuk altı kararması sebebiyle kullanıyorum ve hakikaten faydalı olduğunu söyleyebilirim. Bir eczacı arkadaşımın tavsiyesiyle şu şekilde uygulamaya başladım: Gece uyumadan önce bu kremi ince bir katman şeklinde sürüyorum ve kremin yan etkilerini engellemek için gün içerisinde de bepanthen kullanıyorum. Yaptığım bu uygulama sayesinde, bir hafta içerisinde koltuk altımda ciddi ölçüde bir açılma oldu.

Expiğment kremi, güneş sebebiyle yüzümde oluşan lekelenmeler için kullanıyorum. Ancak yüzümde koyu lekelere yol açıyor ve ne zaman kullansam, muhakkak kızarıklık oluşuyor. Sanırım bu kreme alerjim var.

Expiğment krem, lekeler üzerinde inanılmaz etkiye sahip. Sadece 3 defa kullansanız bile, hemen yüzünüzdeki lekelerin renginin açıldığını görebilirsiniz. Ancak maalesef soyulma ve kızarıklığa yol açıyor. Pancar gibi bir suratla dolaşmayı kabul ediyorsanız veya ben fondöten sürerek gizleyebilirim diye düşünüyorsanız, hakikaten müthiş etkili bu kremi hemen test etmelisiniz.

Expiğment kremi  doktor önerisiyle kullanmaya başladım ve henüz 12 gün oldu. Sivilce lekelerim için sürüyorum ve doktorum bana bilhassa lekelerimin üzerine sürmem gerektiği yönünde bir şey söylemedi, bu yüzden ben geceleri kullanırken bütün cilt bölgesine yayarak uyguluyorum. Kararmış cildimde ve lekelerin renginde gözle görülür açılma oldu. Bununla beraber gün içinde de 50 faktör güneş kremi kullanıyorum. Ayrıca benim cildimde soyulmaya yol açmadı ve büyük ölçüde nemlendirdi. Etrafımdaki insanlar da bendeki bu değişimin farkında ve çok olumlu şeyler söylüyorlar.

Ben Expigment kremi 2004 yılında kullandım ve gerçekten çok iyi geldi. Çillerimi geçirdi ve kararmış cildimin rengini bayağı açtı. Bu krem sayesinde cildim bebek gibi oldu.

Ben de güneş lekeleri için yaklaşık 20 gündür Expigment kullanıyorum. Cildimdeki izler gözle görülür derecede hafifledi. İlk günlerde kremi cildime sürdüğüm zaman biraz kızarıyordu ancak herhangi bir rahatsızlık vermedi. Soyulma ve benzeri problemler de olmadı. Bu da gösteriyor ki, yan etkileri her insanda farklı olabiliyor. Hekim denetiminde kullanılırsa herhangi bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum.

Ben de Expigment %4 kullanmaya başlayanlardanım. Ancak ilk etapta, cildimin normal bir yerine sürüp deneme yaptım. Olumsuz bir etkiyle karşılaşmadım. Şu an lekelerim için kullanıyorum, başlayalı henüz iki gün oldu ve o nedenle şu an hiçbir farklılık görmedim. Fakat kararma, kızarıklık gibi sorunlarla karşılaşmadım. Kullanan kişiler daha ilk günden itibaren âdeta domates gibi kızardıklarını ifade etmişler. Neyse ki ben öyle bir şey yaşamadım.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT