2022-04-07 10:43:30 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:56:34

'Kemal Sunal cimri' iddiasına eşi Gül Sunal'dan cevap gecikmedi!

Türk Sineması'nın unutulmaz isimlerinden Kemal Sunal'ın vefatının ardından eşi Gül Sunal, açtığı Youtube kanalı ile eşi Kemal Sunal'ı sevenlerine anlatmaya başladı. Gül Sunal'ın anlattığı Kemal Sunal hatıralarına ilgi oldukça fazla. 22 yıl önce geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Kemal Sunal ile Gül Sunal'ın Ezo adında bir kızı ve herkesi yakından tanıdığı Güldür Güldür Show'un sunucu ve yapımcısı Ali Sunal. Gül Sunal, Youtube kanalında Kemal Sunal hakkında son zamanlarda ayyuka çıkan 'Cimriydi' haberlerine cevap verdi.

'Kemal Sunal cimri' iddiasına eşi Gül Sunal'dan cevap gecikmedi!

Kemal Sunal 3 Temmuz 2000 yılında 'Balalayka' filminin çekimleri için uçapa bindiği sırada kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Yanında oğlu Ali Sunal da vardı. 22 yıldır hala filmleri izlenmeye devam eden Kemal Sunal, oyunculuğu ve filmlerinin yanı sıra oynadığı masum karakterler nedeniyle de oldukça ilgi gördü. Kemal Sunal'ın herkesten uzakta yaşadığı özel hayatını hayranlarının merak ettiğini göre Sunal ailesi, babalarının anılarını yaşatmak adına bir Youtube kanalı açarak sevenlerine Kemal Sunal'ı anlatmaya karar verdi. Gül Sunal'ın öncülüğünde devam eden proggramda, Sunal, eşi hakkındaki 'Cimriydi' iddialarına yanıt verdi.

Youtube kanalında paylaştığı son video ile sevenlerine  "Kemal'in yaptıklarını anlatayım. Siz karar verin cimri mi değil mi?" dedi.

''BİZ ALIŞVERİŞE GİDERKEN BOŞ ÇEK İMZALARDI''

''Kemal benim ve çocuklar için boş çek imzalardı. Beğendiklerimi alırdım ve o çeki doldurarak ödemeyi yapardım. Kendim çek kullanmayı sevmiyordum. Kendimi kaybediyordum ya da unutuyordum. "Yıllarca Kemal'in yazdığı çekleri kullandık. Hatta çok ünlü bir mağazanın müdürü buna çok şaşırmıştı, 'Boş senet gibi imzalı çek, kaybetseniz ne olacak" diye sormuştu"

Eşinin bu şekilde davranmaktan çok keyif aldığını söyleyen Gül Sunal "Alışveriş dönüşü Kemal bize "Hadi ne aldınız? Bir giyin de gösterin" derdi. Aldıklarımızı giyip ona defile yapardık. Sonra da hep birlikte oturup muhabbet eder, meyve yerdik" diyerek ekledi.

''BANA BİR DAHA CİMRİ DİYECEK MİSİN?''

Gül Subal, en çok hep birlikte vakit geçirmeyi özlediğini dile getirerek devam etti. ''Bir yönetmenle aralarında şöyle bir dialog geçiyor. Kemal'in arkadaşlarıyla gittiği bir mekan vardı. İş adamları, oyuncular, bankacılar oraya gidiyordu. Kemal ve arkadaşları da iyi bir manaada piyasa dedikodusu için buluşuyordu. Çok ünlü bir yönetmen eskilerden, o yüzden adını vermeyeceğim. Girmiş bir gün kapıdan içeri ve "Bu Kemal de insana hiçbir şey ısmarlamaz" demiş. Kemal de hiçbir şey söylemeden masaya oturup garsonu çağırmış. Garsona; "Beyefendi ne içiyorsa aynısından götürün. Ancak elindeki bitmeden yenisini götürün" demiş."

''Kemal'in arkadaşlarıyla gittiği bir mekan vardı. İş adamları, oyuncular, bankacılar oraya gidiyordu. Kemal ve arkadaşları da iyi bir manaada piyasa dedikodusu için buluşuyordu. Çok ünlü bir yönetmen eskilerden, o yüzden adını vermeyeceğim. Girmiş bir gün kapıdan içeri ve "Bu Kemal de insana hiçbir şey ısmarlamaz" demiş. Kemal de hiçbir şey söylemeden masaya oturup garsonu çağırmış. Garsona; "Beyefendi ne içiyorsa aynısından götürün. Ancak elindeki bitmeden yenisini götürün" demiş."

Gül Sunal, ardından Kemal Sunal'ın köftecide yaşadığı bir olayı anlattı:

"Saygılar Bizden' adlı diziyi çekerken; Umur Bugay, Zeki Ökten'le köfte yemeye gidiyorlar, set Sultanahmet'te olduğu için. Kadroda yaşlı bir amcamız var. Adını söylemek istemiyorum şimdi. O da diyor ki 'Beni de götürsene Kemal'. Kemal (Sunal) da diyor ki "Yok kardeşim, biz üç kişi gidiyoruz, ne çekeceğimizi konuşuyoruz. Bugüne kadar çektiklerimiz için fikir alışverişi yapıyoruz." Tabi adam sinir oluyor, Kemal'in adını çıkarıyor, 'Bu adam cimri' diyerek. Bu tabi Kemal'in kulağına gidiyor. Bir gün amcaya diyor ki 'Seni de götüreceğim". Abi de "Yanımıza birkaç kişi daha alalım" diyor. Bunu kabul eden Kemal de "Yalnız bir şartla. Orası çok pahalı bir yer. Eğer hesap 1000 liranın altında gelirse sen ödersin, üstünde gelirse ben öderim" diyor.

Bunu kabul eden abi, tüm set ekibini de çağırıyor. Amacı hesap çok gelsin, Kemal ödesin. Yemek sonunda hesap geliyor 960 lira. Bu ödüyor tabi parayı ama bozuluyor. Sonra kadro gidiyor, yine Zeki, Umur ve Kemal kalıyor. Az sonra garson geliyor, Kemal'e faturanın üstünü getiriyor. Meğer Kemal, restoranın sahibiyle konuşup, iddiadan bahsetmiş 'böyle bir hesap getirin sonrasında kalanı ben ödeyeceğim' diye. Hakikaten de iki bin liranın üzerinde hesap gelmiş ama bundan bugüne kadar hiç kimsenin haberi olmadı."

Mavi Kadın