05 Ağustos 2021, Perşembe 00:59

Miratech Erken Gebelik Testi Fiyatı Nedir Pozitif Çıkması

Miratech Erken Gebelik Testi Fiyatı Nedir Pozitif Çıkması

Miratech gebelik testi eczanelerden temin edebileceğiniz hamile olup olmadığınızı öğrenebileceğiniz hamilelik kitlerindendir. Eczanelerde satılan gebelik testleri idrar ile yapılır ve doğruluk oranı %99’dur. Hastanelerde, sağlık ocağında yapılan kanda gebelik testinin doğruluk oranı ise %100’dür yani hiç yanılma payı yoktur.

Miratech Gebelik Testi Fiyatı Nedir?

Miratecherken gebelik testi tekli fiyatı 7 TL. 5’li fiyatı ise 25-35 TL arasında değişmektedir.

MiratechGebelik Testi Ne Zaman Nasıl Yapılır?

Hamile olduğuna dair şüphesi olan kadınlar evde gebelik testi yapmakta veya hastaneye gidip test yaptırmaktadır. Miratech testi de hamileliğin belirlenmesi için sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Miratech, bir gebelik testi markasıdır. Bu test cinsel ilişkinin ardından 5 gün sonra yapılır. Testin idrar hanesine damlalık yardımıyla idrar damlatılır. Miratech erken gebelik testinin doğru sonuçlanması için sabah uyandıktan sonra ilk idrarla yapılması gerekir.

Bu testin cinsel birliktelikten sonraki 5. günde uygulanacağını belirttik fakat bunun hamilelik tespiti için erken bir tarih olduğu unutulmamalıdır. Cinsel ilişkiden sonra 5 gün bekleyip Miratech erken gebelik testi yaptıranlar 'testten negatif  sonuç aldım, fakat hamile olduğumu daha sonra öğrendim.' demektedir. Bundan dolayı Miratech erken gebelik testini cinsel ilişkinin üzerinden en az 7 gün geçince yapmak daha sağlıklıdır.

Hatta adet döneminiz geçtiyse adet gecikmesinden sonra bu testi yaptırmanız daha güvenilir sonuç verecektir.

Miratech Gebelik Testinde Hamilelik Nasıl Anlaşılır?

Miratech gebelik testi uygulanırken idrar, test çubuğunun belli bir noktasına damlatılır. Daha sonra 5 dakika beklenir.Eğer gebelik testi çubuğunda tek çizgi gördüyseniz hamile değilsiniz. Çubukta çift çizgi varsa hamilesiniz demektir. Bazıları 2. çizgiyi silik görebilmektedir; ancak 'kesin hamileyim' diyebilmeniz için çift çizgi olması ve bu çizgilerin net bir şekilde gözükmesi şarttır. Bir çizgi silik çıkarsa test yeniden uygulanmalıdır.Özetle şunu diyebiliriz şayet Miratech gebelik test çubuğunda tek çizgi varsa sonuç negatiftir yani hamile değilsiniz, çift çizgi var ise sonuç pozitif yani hamilesiniz.

Miratech Gebelik Testi Sonucu Kesin Doğru mudur?

Cinsel ilişkiden hamile kalındıysa hormonlarda artış olur. Miratech gebelik testi de bu hormonal değişimlere göre hamileliğin ilk günlerinde öğrenilmesine yardımcı olmaktadır. Gebelik hormonu olarak bilinen HCG seviyesi yükseldiğinde bu testin cinsel ilişkiden 5-7 gün sonra uygulanması hamileliğin tespit edilmesini sağlayacaktır.

Miratech erken gebelik testi isminden de belli olduğu gibi 'hamile miyim?' sorusuna erken dönemde cevap bulmanızda etkilidir. Oldukça hassas bir testtir fakat buna rağmen %100 garantisi yoktur. Zira hamileliğin gerçekleşip gerçekleşmediğinden; ancak kan testiyle kesin bir şekilde emin olunabilir. Miratech erken gebelik testinde ve diğer gebelik testlerinin hepsinde hatalı sonuç alma ihtimali vardır.

Evde Hamilelik Testi, Doğal Gebelik Testi Evde Hamilelik Nasıl Anlaşılır? Tıklayınız

Hamilelik Kaç Günde Haftada Ne Zaman İlişkiden Kaç Gün Sonra Belli Olur? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT