12 Aralık 2019, Perşembe 15:01

Dolgit Krem 5 Ne Kremi Neye Yarar Neye İyi Gelir Yan Etkileri

Dolgit Krem 5 Ne Kremi Neye Yarar Neye İyi Gelir Yan Etkileri

Dolgit Krem Nedir Ne İşe Yarar Ne İçin Kullanılır Fiyatı

Dolgit krem bir tür ağrı kesici, iltihap sökücü olan cilde harici olarak yani cilde sürülerek kullanılan bir kremdir. Dolgit krem; (artroz) ağrılı eklem romatizması, adale romatizması, omuz sertliği, bel ağrısı, lumbago, iltihabi romatizmal hastalıklar, eklem çevresindeki yumuşak dokulardaki (eklem içi, sinir, sinir kılıfları, tendon ve eklem çevresi) iltihabi hastalıklarda,burkulma,ezilme ve gerilme gibi sağlık problemlerinin tedavisinde destekleyici olarak kullanılır. Dolgit krem fiyatı 14,49 TL'dir.

Dolgit krem 5 içerisindeki ibuprofen ile ağrı kesici ve iltihap sökücü etki göstermektedir. Ağrı kesici kremlerin en önemlilerinden olan Dolgit krem vücuttaki kas ağrıları başta olmak üzere orta ve hafif düzeyli birçok farklı ağrıyı hafifletmeye yardımcı olmaktadır.

Dolgit Kremin Faydaları Nelerdir?

 1. Dolgit krem kasları gevşetip, kaslardaki gerginliği giderir.
 2. Dolgit krem menstrüel krampları rahatlatır.
 3. Dolgit krem eklemdeki ağrıları azaltır.
 4. Dolgit krem eklem çevresindeki yumuşak doku yaralanmalarını iyileştirir.
 5. Dolgit krem kas romatizması tedavisinde kullanılır.
 6. Dolgit krem bel ağrılarını hafifletir.
 7. Dolgit krem omuzdaki sertliği yumuşatır ve böylece ağrıları hafifletir.
 8. Dolgit krem ağrılı sinir hastalığı tedavisinde etkilidir.
 9. Dolgit krem eklemlerde aşırı zorlanma sebebiyle meydana gelen ağrıları azaltır.
 10. Dolgit krem vücutta yanık sebepli oluşan yanık ağrılarını hafifletir.
 11. Dolgit krem eklem ve kemiklerde ezilme ve burkulmaları tedavi eder.
 12. Dolgit krem iltihabi romatizmal hastalıkların tedavisinde yardımcıdır.
 13. Dolgit krem lumbago hastalığı tedavisinde etkilidir.
 14. Dolgit krem spor sebepli meydana gelen kaza ve yaralanmaların tedavisinde fayda sağlamaktadır.

Dolgit Krem Nasıl Kullanılır?

Dolgit krem doktor ayrıca belirtmemişse günde 3-4 kez 4-10 cm miktarında cilde sürülüp ovulanarak uygulanır. Dolgit kremin ne kadar süre kullanılacağına doktor karar vermektedir. Fakat genellikle 2-3 hafta uygulanması yeterli olmaktadır.

Uygulama Şekli

Dolgit krem cilde haricen uygulanır. Asla yutulmamalıdır.

Dolgit kremi problemli olan bölgeye sürülür ve hafifçe ovularak uygulanır. Eğer problemli olan bölgede kan birikmesi (hematom) ve şişlik varsa üzerine sıkı bir bandaj sarılması iyi olacaktır. Bu yöntem ile krem ciltte daha uzun süre kalmakta ve etkisi daha çok olmaktadır.

Hamilelikte Dolgit Krem Kullanımı

Hamilelik döneminde her ilaçta olduğu gibi Dolgit krem kullanımında da mutlaka öncelikle doktora danışılmalıdır. Bu dönemde gerekmedikçe bu kremin kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Dolgit krem tedavisi döneminde gebe olduğunu fark eden kişiler doktora veya eczacıya danışmalıdır.

Emzirme Döneminde Dolgit Krem Kullanımı

Emzirme dönemindeki anneler Dolgit kremi kullanmadan önce doktoruna danışmalıdır. Dolgit krem içerisinde bulunan ibuprofenin anne sütüne karışma riski yüksektir. Bunun bebek için şimdiye kadar bilinen kötü bir etkisi bilinmediğinden kısa süreli tedavilerde emzirmenin durdurulmasına gerek olmamaktadır. Ancak kullanım dozu günde 3-4 kez 4-10 cm miktarını geçmemelidir. Eğer uzun süreli tedavi gerekli ise anne sütünün erken kesilmesi düşünülmelidir. Emziren anneler Dolgit kremini meme üzerine sürmekten kaçınmalıdır. Aksi taktirde krem bebek vücuduna geçebilir.

Dolgit Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, Dolgit Kremin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Aşağıdakilerden biri olursa, Dolgit kremi kullanmayı durdurunuz ve derhal doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

 1. Sebebi belli olmayan burun akıntısı ve göz yaşarması veya kalıtsal yatkınlığı olan hastalarda astıma benzer şekilde nefes almada güçlük
 2. Tüm vücutta görülen kaşıntı, şişme, iltihap, kızarıklık ve ışığa karşı hassasiyet. Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin Dolgit kreme karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

 1.  İlacı sürdüğünüz bölgede kızarıklık,
 2.  İlacı sürdüğünüz bölgede kaşıntı
 3.  İlacı sürdüğünüz bölgede hassasiyet

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT