02 Aralık 2020, Çarşamba 21:18

Minoxil Forte 5 Saç Deri Spreyi Kullananların Olumlu Ve Olumsuz Yorumları

Minoxil Forte 5 Saç Deri Spreyi Kullananların Olumlu Ve Olumsuz Yorumları

Minoxil, sprey formunda bir ilaç olup saç dökülmesinin tedavisinde etkilidir. Saçlarınızın dökülme olan bölgesine her sabah-akşam 5 defa sıkarak uygulamanız gerekir. Ardından bölgeye masaj yaparak güzelce yedirmelisiniz. Kuru saçlara bu şekilde masaj yapılarak uygulanması şarttır. Ayrıca kullanım süresi 6 aydan az olmamalıdır. Saç dökülmesini durdurması ve yeni saç çıkarması için uzun süreli kullanılması lazımdır. Bilhassa erkeklerde daha çok işe yaradığı söylenmektedir.

Minoxil Saç Spreyi Kullananların Yorumları

 1. Erkek tipi saç dökülmesi yaşıyordum ve 2 sene evvel bunun için Minoxil Saç Spreyi kullandım. Çok iyi sonuç aldığımı söyleyebilirim. Dökülme olan bölgede kıllar çıkmaya başladı. Sabahleyin ve akşamleyin olmak üzere günde 2 kez kullanılmalıdır. En fazla 5 defa sıkılabilir. Doktorum ömür boyu kullanmak gerektiğini söyledi. Problem düzelse bile kullanmaya devam etmeliymişiz. Yoksa tekrarlama riski mevcutmuş.
 2. Saçınıza minoxil sürdükten sonra ellerinizi ve minoxil değen yerlerinizi hemen suyla durulamalısınız, yoksa buralarda tüylenme yapıyor.
 3. 8 ay boyunca Minoxil Forte kullandım. Peki faydalı oldu mu? Evet, faydası oldu. Ancak 4 ay önce bıraktım ve saçlarım yeniden eski haline döndü. 8 aydır boş yere para harcamışım. Hem ilacın prospektüsünde bile kullanmayı bıraktığımız zaman dökülmenin tekrar başlayacağı yazıyor. Fakat ben mecburiyetten kullanmak durumunda kaldım.
 4. 38 yaşındayım ve neredeyse 4 buçuk yıldır Minoxil kullanmaya devam ediyorum. "Neden daha önce başlamamışım ki?" diye hayıflandığımı itiraf etmeliyim. minoxil sayesinde artık saçlarım çok daha sağlıklı. Ayrıca dökülmeyi de yok denecek kadar azalttı.
 5. Kısa bir süre önce Minoxil kullanmaya başladım. Henüz 1 ay bitmedi ancak şimdiden dökülmemin artmaya başladığını söyleyebilirim. "İlk bir ay içinde bu normaldir, sonra azalır." diyorlar. Önceden de 2-3 ay kullanmış, pek bir yararı olmayınca bırakmıştım. Halbuki saç çıkarmıştı, bunun sonradan farkına vardım. O sebeple yine kullanmaya başladım.
 6. 4 aydır Minoxil kullanıyorum. Saç derimin ön kısmında açıklık olduğu için kullanıyordum. Orada saç yoktu fakat Minoxil yeni saç çıkardı ve açıklığın kapanmasına çok az kaldı. Mutluluğumu sizinle paylaşmak istedim. Erkekler için olan Minoxil'i kullanıyorum.
 7. Ekim ayından beri Minoxil kullanan biri olarak, tecrübelerimi aktarmak istiyorum. Öncelikle bu ilacın etkisini 5-6 ayda görmeye başladım. Kullanmayı uzun zamandır düşünüyordum fakat biraz endişeliydim. Çünkü pahalı geliyordu ve daha kötü olursa diye korkuyordum. Öte yandan bununla ilgili bir sürü yorum okudum. Hiç kimsenin tam olarak net bir şey söylemediğini gördüm. Bu da şüphelerimi artırdı. Neyse, kullandım ve memnun kaldım. Saç dökülmeniz varsa daha fazla beklemeyin ve alıp kullanın derim. Denemekten pişman olmayacaksınız. Fakat bırakınca saçlarım dökülür mü? diye korkuyorum. Acaba bu ilacı sürekli kullanmak zorunda mıyız? Birçok insan Minoxil'i bıraktıktan sonra saçlarının dökülmesinden şikayetçi. Belki azaltılarak peyderpey bırakılırsa böyle bir sorun yaşanmaz.
 8. 2-3 ay Minoxil kullandım. Bıraktıktan sonra kafamın yan taraflarında açılma oldu, saçlarım döküldü. Takriben 1,5 önce tekrar başladım. Yavaş yavaş düzelmeye başladı. Bıraktığınız zaman dökülür arkadaşlar, herkes bunu söylüyor ve bu gerçekten doğru. Tamam, ben devamlı bu ilacı kullanırım ama özel durumlar olduğunda ne yapacağız? Örneğin gebelikte Minoxil kullanılır mı? Bebeğe zararı olur mu? Bunun açıklığa kavuşturulması gerekiyor. Bence bir mahzuru olmayacaktır fakat yine de bir uzmana danışmak gerekir.
 9. Kasım ayından bu yana Minoxil kullanıyorum. İlk 3 ay boyunca her gün 2 kere uyguluyordum. 3. aydan sonra günde bir defa kullanmaya başladım. Şu an 5. kutudayım. Yorumlara bakıyorum; "Şöyle faydalı, böyle etkili" yazmışlar ama bende tık yok. Neden böyle oldu anlamadım. Saç çıkarmadı, altta gördüğüm siyah noktalardan başka bir değişiklik yok. Yalnız şu var; önceki aylarda saçlarım çok dökülüyordu, şimdi azalmış durumda.
 10. 1 aydır, kafamın tepesindeki açıklık için Minoxil kullanıyorum. Beyaz beyaz saçlar çıkmaya başladı. Sizde de böyle oldu mu? "Saçların beyazlamasına yol açıyor." diye bir söylenti var.
 11. Saç ektirdim ve doktorum, saçlarımın sağlığını korumak amacıyla Minoxil kullanmamı önerdi. Sabah-akşam 5 sıkım olmak üzere iki yıldır kullanıyordum ve 2 yıldan beri şikayetim yoktu, saçlarım dökülmüyordu. 3 ay önce tekrar başladı. Minoxil'i alıştıra alıştıra bırakmaya karar verdim. Her hafta dozun miktarını bir kademe düşürüyordum. Bırakalı 1 hafta oldu ve saçlarım şu an dökülmüyor.
 12. Saçkıran yüzünden kafamın tepesindeki saçların bir bölümü yok olmuştu. Dermatoloğa gittim, Minoxil yazdı. İlk 30 gün Dermovate ile Minoxil'i beraber kullandım. 2. aydan itibaren Dermovate kullanmayı bırakıp Minoxil'e devam ettim. Gözle görülür biçimde etkili oldu, dediğim bölgede saç çıkararak oradaki açıklığı kapattı. 4. aydan itibaren azaltmaya başladım. Haftada 2 defa kullanıyordum. Sonra günde 2 kere değil 1 kere uygulamaya başladım. Bu şekilde tamamen bıraktım. Asla birdenbire bırakılmamalıdır. Dökülmeye sebep olabilir. Zaten ilacı kullanmaya başladığınız ilk zamanlarda da saçlarınız büyük ihtimalle dökülecektir.

Saç Çıkaran Bitkiler Nelerdir Ve Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? Tıklayınız

Seyrek Saç Nasıl Gürleşir? Saç Sıklaştırma İçin En Etkili Doğal Tarifler Tıklayınız

Şems Aslan Saç Çıkarma, Gürleştirme, Saç Dökülmesini Önleyen Kür Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT