30 Kasım 2020, Pazartesi 02:19

Sivilceyi Ne Kurutur?Sivilcelere Kesin Çözüm Aspirin Limon Sivilce Maskesi

Sivilceyi Ne Kurutur?Sivilcelere Kesin Çözüm Aspirin Limon Sivilce Maskesi

Limon antibakteriyel ve antimikrobiyal içeriği sayesinde ciltteki bakterileri yok eder, cildin pH dengesini koruyup sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olur. C vitamini açısından zengin olan limonu aspirin ile beraber kullanırsanız daha etkili bir sivilce maskesi elde etmiş olursunuz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Sivilcelerden Kurtulmak İçin Aspirin Limon Maskesi

Malzemeler

 1. 1 çay kaşığı beyaz kil, (Aktarda var)
 2. 1 çay kaşığı limon suyu,
 3. 1 çay kaşığı toz halinde aspirin

Yapılışı:

Aspirini ezip toz haline getirin.Tüm malzemeyi iyice karıştırıp sivilcelerin üzerine sürün. 20 dakika beklettikten sonra cildinizi iyice yıkayın. Sivilcelere kısa sürede veda edeceksiniz.

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’dan Limon İle Sivilcelerden Kurtulma Maskesi

Malzemeler

 1. 1,5 tatlı kaşığı taze limon suyu
 2. 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi

Yapılışı:

1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ile 1,5 tatlı kaşığı taze limon suyunu karıştırın. Yüzünüze sürün 5 dk cildinizde bekletip yüzünüzü suyla yıkayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Sivilceler İçin Limon Maskesi

Sual: Kendimi bildim bileli sivilce sorunum var. Gitmediğim doktor, kullanmadığım ileç ve krem kalmadı ama bir türlü sorunu kesin olarak çözmeyi başaramadım. Sivilcelerimle sonsuza dek vedalaşmamı sağlayacak bir formülünüz varsa, benimle paylaşır mısınız?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Birer tatlı kaşığı şap tozu, kırmızı üzüm sirkesi ve maden suyunu karıştırın. Bu karışımı, pamuk yardımıyla sivilceli bölgelerinize yayın. Ardından yarım patatesin suyunu çıkarın. Bu suyu sivilcelerinize sürüp, sabaha kadar bekletin. Bu formülü her gün uygulayın. Limon suyu ile yapabileceğiniz diğer tarifim şudur; 1 tatlı kaşığı madensuyu, 1 tatlı kaşığı süt ve 3 damla limon suyunu iyice karıştırın. Bu karışımın içine bir parça ekmek batırın. Ekmeği 25 dakika kadar sivilceli bölgenin üzerinde tutun. Bu formülden 5 günlük kür olarak yararlanmalısınız. Ayrıca yediklerinizi, içtiklerinizi gözden geçirin. Özellikle kuruyemiş tüketiminden uzak durun.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Sivilceyi Geçiren Limon Aspirin Maskesi

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya sivilceyi geçiren aspirin maskesi tarifini şöyle veriyor; 1 adet aspirini ezip toz haline getirin, içine biraz limon suyu ve biraz kil katın. Bu karışımı sivilce üzerine sürüp 20 dk bekleyip suyla yıkayın. Evde limon suyu ve kil yoksa şu yöntemi deneyin; Bir adet aspirini ezip suyla karıştırın.  1 aspirin kullandığınız için birkaç damla su yetecektir,  yoğun bir macun elde edeceksiniz. Karışımı doğrudan sivilcenin üstüne sürün. 15 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'dan Limon Suyu İle Yüzdeki Sivilceleri Yok Eden Maske

Sual: Son günlerde yüzümde özellikle de alnımda çok fazla sivilce çıktı. Kurumaları için ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 tutam öğütülmüş reyhan otu, 1 çay kaşığı un haline getirilmiş kükürt ve 1 limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Ardından da cildinizi yıkayın. Bu formülden her gün yararlanın.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'dan Limon Suyu İle Sivilcelere Bitkisel Çözüm

Sual: Çenemde alnımda ve burnumun çevresinde çok fazla sivilce var. Bu sivilcelerin kısa zamanda kurumasını sağlayacak bir formülünüz var mı?

CEVAP

1 tatlı kaşığı maden suyu, 1 tatlı kaşığı süt ve 3 damla limon suyunu karıştırın. Bu karışımın içine küçük bir parça ekmek batırın. Ekmeği 25 dakika sivilceli bölgenin üzerinde tutun. Bu formülden 5 günlük kür olarak yararlanın. Ayrıca yediklerinizi gözden geçirin. Özellikle kuruyemiş tüketiminden uzak durun.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'dan Limon Suyu İle Yüzdeki Sivilceleri Geçiren Kesin Çözüm

Yarım elmanın suyunu, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı kille karıştırın. Karışımı 20 dakika yüzünüzde bekletip yıkayın. Formülden her gün yararlanın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'dan Limon Suyu İle Sivilce Tedavisi

Sual: Yüzümde çok fazla sivilce var. Sivilcelerim kırmızı renkte ve çok sert. Ayrıca kan toplayıp morarıyorlar. Şişkinlikleri geçiyor ama izleri kalıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Cildinizi çok temiz tutmalı ve dengeli beslenmelisiniz. Ayrıca 1 çay kaşığı toz bira mayası, bir kapsül antibiyotik tozu ve çeyrek limon suyunu karıştırın. Bu karışımı 5 gün temiz cildinize sürün.

Prof.Dr Ahmet Maranki’den Limon İle Sivilce Tedavisi

 1. Çeyrek limon suyu
 2. 50 ml Maden Suyu,
 3. 30 ml Gül Suyu,

Yapılışı: Maden suyunun içine, limon ve gül suyunu karıştırın. Bu su ile, sabah, öğlen ve akşam yatmadan önce cildinizi temizleyin. Tonik elde etmiş olursunuz. Sivilce tedavisi için kullanmak amacıyla yukarıda tarifini vermiş olduğumuz doğal cilt toniğinin içerisine, 3 tatlı kaşığı doğal kili karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı, cildinize sürün. 5 dakika kurumasını bekleyin. Kuruyunca, ya maden suyu ile, ya gül suyu ile, ya da yukarıdaki gibi hazırlayacağınız doğal bir tonik ile cildinizi temizleyin. Bu işlemi 21 gün uyguladığınız taktirde, cildiniz, pürüzsüz, ve son derece sağlıklı olacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'dan Limon Suyu İle Kalçadaki Sivilceleri Geçiren Kesin Çözüm

Malzemeler

 1. 4 damla limon suyu
 2. 2 adet antibiyotik kapsül (Eczaneden alınır)
 3. 2 yemek kaşığı kil
 4. 4 damla zeytinyağ

Yapılışı: İki adet antibiyotik kapsülünü ezip, iki yemek kaşığı kille karıştırın. Bu karışıma 4 damla limon suyu ve 4 damla zeytinyağı ekleyin. Gerekirse bir çorba kaşığı da su katın. Banyo yaptıktan sonra sivilce olan yere bunu sürün. 15 dakika bekletip, kalçanızı yıkayın. Sorununuz geçene kadar, haftada dört kez bu yöntemi uygulayın.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

 1. NAzlı

  Sivilcelerim cok fazla var ve izleri kalıyor cenemin yanlarında cokcar kan ve iltihap topluyor ve kaşınıyor buna bi cözüm varmı ??

 
 
KAPAT