27 Kasım 2020, Cuma 03:37

Uyku Getiren Uyku Düzenleyici Uyku Damlası Uyku Hapı Markaları Ve Fiyatları

Uyku Getiren Uyku Düzenleyici Uyku Damlası Uyku Hapı Markaları Ve Fiyatları

Reçetesiz Ve Reçeteli Satılan En Etkili En İyi Uyku İlacı Markaları Ve Fiyatları

Uyku ilaçları; bireyin sağlıklı uyku uyumasına yardımcı olan farmokolojik ürünlerdir ve mutlaka doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Uyku ilacı ne zaman içilir?, uyku ilacı nasıl kullanılır? sorularının cevabı ilacın türüne göre değişmektedir.

Piyasada satışta olan en çok memnun kalınan uyku ilaçları şunlardır;

Reçetesiz Satılan Uyku İlaçları Nelerdir?

Uyku ilaçlarının bazıları reçetesiz alınabilmektedir fakat büyük bir kısmı reçete ile satılmaktadır. Reçeteli uyku ilaçları çoğu zaman depresyon tedavisinde kullanılan antidepresanlardır. Sürekli kullanımı önerilmeyen bu ilaçların doktor kontrolünde alınması gerektiğinden reçetesiz verilmemektedir. Reçetesiz alınan uyku ilaçları ise Difenhidramin, Valerian, Melatonina, Passiflora, Zestat gibi ilaçlardır. Bu ilaçlar reçeteye gerek olmaksızın eczaneden alınabilir. Fakat doktor tavsiyesi olmadan uzun müddet kullanılması çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir.

Unisom

Daha kolay uyumayı sağlar. Unisom uyku ilacı uykusuzluk probleminin tedavisine yönelik geliştirilen uyku haplarından biridir. İlacın muhtevasında doksilamin yer alır. Doktor tarafından önerilmedikçe kullanılmamalıdır. Yatmadan ortalama 30 dakika önce alınır.

Unisom doktor kontrolünde önce yarım olarak başlanabilir, şayet bu doz yeterli değilse 1 adet Unisom uyku hapı içilebilir. Uyumadan yarım saat önce alınabileceği gibi 1 saat önce alınması da mümkündür. Unisom fiyatı 8.35 TL’dir.

Melatonina

Melatonina, melatonin hormonu salgılayan uyku getiren bir ilaçtır.

Melatonin, vücutta birçok işlevi olan ve uyku düzeninin sağlanmasında kilit rol oynayan bir hormondur. Melatonin eksikliği uykusuzluğa yol açar. Vücudumuzun biyolojik saatini ve ritmini düzene sokan melatonin oldukça etkili bir antioksidandır. Melatonin, uyku problemi yaşayanlarda uykunun yeniden düzene girmesi için kullanılır. Doktor tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Tedavi boyunca doktorun talimatlarına uygun hareket edilmelidir. Önerilen kullanım zamanı, uyumadan ortalama 1 saat öncedir. Melatonin fiyatı 185,00 TL’dir.

Tolvon

Tolvon uzun süreli tedavide kullanılabilir çünkü bağımlılık yapmaz. Esasen Tolvon, uyku ilacından ziyade bir antidepresandır. Uyku düzenini sağlamasına ek olarak depresif ruh halinden kurtarır, stresi ve huzursuzluğu giderir. Bu ilaç gece yatmadan hemen önce alınmalıdır. İlacı aldıktan sonra en az 7-8 saat uyuyabileceğiniz için, ertesi günkü işlerinizi buna göre planlamanız önerilir. Tolvon fiyatı 19.33 TL’dir.

Remeron Uyku İlacı

Her biri 30 mg olan 14 tabletlik ambalajlarda sunulan Remeron uyku ilacı, 40 mg film tabletler halinde de satılır. Hem depresyona hem de uykusuzluğa iyi gelir. İlacı kullanan bireylerde kilo artışı olduğu gözlemlenmiştir. Remeron kullanımının ardından hastalar 1 saat içinde derin bir uykuya dalar. Bu ilaç anksiyete bozukluğunun tedavisinde de etkilidir. İlacı aldıktan sonra araç kullanımından uzak durmalı ve alkol tüketmemelisiniz. Remeron fiyatı 20.69 TL’dir.

Desyrel

Desyrel doktorların uyku sorunu yaşayanlara reçete ettiği ilaçlardandır.

Desyrel, majör depresyondan kaynaklanan uykusuzluk, iştah bozukluğu, kaygı, dikkat eksikliği gibi şikayetlerin giderilmesinde kullanılır. Antidepresan grubunda yer alan bu ilaç uyumadan takriben 30-60 dk önce alınmalıdır. Desyrel fiyatı 19.61 TL’dir.

Uyku Getiren Uyku Damlaları ve Fiyatları

  1. Strath Sinir Ve Uyku Damlası 30 ml Fiyatı: 55.55 TL
  2. Sabre Uyku damlası Fiyatı: 90,00 TL

Uykusuzluğa Ne İyi Gelir? Uyku Getiren Şeyler Çaylar Şifalı Bitkiler Tıklayınız

Uyuyamıyorum Ne Yapmalıyım Uyku Tutmuyor Uyuma Taktikleri Yöntemleri Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT